Україна розраховує, що російські війська залишать Білорусь після навчань
Однак відповідні українські підрозділи відстежують ситуацію з білорусько-російськими військовими навчаннями, заявив міністр оборони Олексій Резніков на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Ми точно не плануємо здійснювати жодних провокацій по відношенню до Білорусі й не очікуємо жодних провокацій з боку Білорусі, тому що ми вважаємо - між нами не існує жодних підстав для ворожнечі й недружнього розуміння. Хочу, щоб у Мінську нас почули, що ми маємо надію, що перебування там російських військ носитиме тимчасовий характер і вони після навчань вийдуть з території Білорусі", - сказав міністр.
Міністр нагадав, що сьогодні має початися активна фаза навчань білорусько-російських збройних сил.
За його даними, участь у цих навчаннях мають узяти декілька тисяч осіб, переважно - з військових частин східного та центрального військових округів РФ.
"Наші Збройні сили, прикордонники, Національна гвардії, поліція, СБУ готові. Ми спостерігаємо у всіх з п'яти областях, які межують з дружньою нам Республікою Білорусь, відповідно, ми адаптовані до зміни ситуації", - запевнив Резніков.
Як повідомляв Укрінформ, військовослужбовці з Росії та Білорусі, задіяні у перевірці сил реагування Союзної держави, розпочали бойове злагодження на полігонах Доманівський, Гозький, Обуз-Лєсновський, Брестський, Осиповицький.
Перевірка сил реагування Союзної держави відбувається у два етапи.
На першому етапі "навчань", який проходитиме до 9 лютого, на території Білорусі буде створено угруповання військ. Також планується організація охорони та оборони важливих державних, військових об'єктів і повітряного простору.
Другий етап пройде з 10 до 20 лютого. У його рамках планується відпрацювати відсіч зовнішнього нападу, протидію тероризму і захист інтересів "Союзної держави".
Росія продовжує накопичувати військові підрозділи на тимчасово окупованих територіях України та навколо кордонів. Російські війська можуть також просунутися з Білорусі.
Ці військові приготування Кремль намагається використовувати для прямого шантажу США і НАТО, яким висуває ультиматум з вимогою гарантувати нерозповсюдження НАТО на схід і відмову країн Північноатлантичного союзу від своєї безпекової політики. У разі відмови Заходу прийняти такі російські "пропозиції", кремлівська влада публічно погрожує застосувати заходи "військового і військово-технічного характеру".