Референдум не про НАТО: Мінреінтеграції заявляє, що NYT перекрутив слова Верещук

Референдум не про НАТО: Мінреінтеграції заявляє, що NYT перекрутив слова Верещук

Укрінформ
Нещодавно в іноземних ЗМІ з посиланням на The New York Times з'явилася неправдива інформація про нібито ймовірність проведення референдуму, який може унеможливити вступ України до НАТО, яку подають від імені віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук.

Про це йдеться у заяві пресслужби Мінреінтеграції, оприлюдненій на сайті відомства

«У статті про геополітичні відносини в трикутнику Україна–Захід–Росія автори, серед іншого, посилаються на слова Ірини Верещук, сказані напередодні в ефірі одного з телеканалів. Начебто Ірина Верещук повідомила про ймовірність проведення референдуму, який може унеможливити вступ України до НАТО. При цьому була використана фраза віцепрем'єр-міністра, яку вона насправді сказала у іншому контексті. Цитата: «Президент припускає, що така можливість є, якщо не буде інших варіантів чи інструментів» – стосувалась гіпотетично можливого проведення референдуму щодо Мінських угод. І звучала, відповідно, в контексті дискусії навколо Мінських угод», – зазначили у пресслужбі. 

Читайте також: Україна не відмовиться від ідеї вступу до НАТО через шантаж Росії – Резніков

У заяві йдеться, що теза про ймовірний вплив референдуму на відмову України від вступу до НАТО є виключно інтерпретацією видання, а не позицією віцепрем'єр-міністра.

«Отже, це або кричуща непрофесійність авторів матеріалу, або свідома маніпуляція. Позиція віцепрем'єр-міністра – міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірини Верещук щодо вступу України до НАТО була й залишається незмінною: стратегічний курс України визначений і закріплений у Конституції – набуття повноправного членства країни у Європейському Союзі та в НАТО», – підкреслили у Мінреінтеграції.

Оскільки нині наша країна є одним з ключових світових ньюзмейкерів, відомство закликає іноземних журналістів до більш відповідального та уважного ставлення до фактів та до професійної гігієни.

Читайте також: Білий дім підтвердив право України на вступ до НАТО

«The New York Times має виправити статтю, де була розміщена неправдива інформація, та проінформувати про виправлення всі ЗМІ, які передрукували даний матеріал без перевірки, покладаючись на репутацію видання», – додали у міністерстві.

Там нагадали, що подібні фейки працюють не лише проти іміджу конкретних ЗМІ, а й загострюють і без того непросту ситуацію, що склалася внаслідок ескалації конфлікту з боку Росії.

Як повідомляв Укрінформ, раніше посол України у Великій Британії Вадим Пристайко в інтерв’ю BBC Radio 5 Live припустив, що Україна може відмовитись від вступу в НАТО, якщо її до цього змусять обставини. У МЗС України та Офісі Президента заявили, що слова посла «вирвані з контексту». Пізніше Пристайко уточнив, що євроатлантичний курс України залишається незмінним, але Україна шукає інші варіанти, «які дозволять вижити просто зараз».

Читайте також: Вступ України до НАТО підтримують 62% українців

Курс на вступ до НАТО та ЄС закріплений на законодавчому рівні в Конституції України. Росія в ультимативній формі виступає проти приєднання України до НАТО, вимагаючи від країн Заходу так званих «гарантій безпеки».

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-