Кислиця нагадав Росії, що зараз не лютий 2014 року
Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, про це він заявив у понеділок на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому ситуації в Україні.
Сьогодні всі держави-члени ООН зазнали нападу, - сказав він. - Нападу з боку держави, яка окопувала місце постійного члена в Раді Безпеки 1991 року в обхід Статуту ООН, держави, як окупувала частину Грузії 2008 року, держави, яка окупували частини України у 2014 році».
Визнання окупованих частин Донецької та Луганської областей України може розглядатися як односторонній вихід Росії з Мінських угод, а також як ігнорування нею рішень, ухвалених в рамках Нормандської четвірки наголосив Кислиця. За його словами, цей крок підриває мирні зусилля й руйнує наявні формати переговорів.
Він зазначив, що сьогодні рішення Москви «узаконює» присутність військових на території, окупованої з 2014 року. «Держава, яка вісім років веде війну, не здатна підтримувати мир, як вона стверджує», - сказав постпред.
Він нагадав, що Україна звернулася до країн, що підписали в 1994 році Будапештський меморандум про гарантії безпеки Україні в обмін на її відмову від ядерної зброї, невідкладно зібратися для консультацій. Україна також наполягає на повноцінній роботі Спеціально моніторингової місії ОБСЄ для запобігання провокаціям та побільшій ескалації. Сподівається на проведення саміту в Норманському форматі.
Кислиця підкреслив, що необхідно докласти всіх зусиль, аби врегулювати проблеми, як стосуються сходу України, на основі Мінських угод, про які заявляла сама Росія.
Україна вимагає скасувати рішення Росії про визнання «незалежності» так званих «Л/ДНР» і повернутися за стіл переговорів, засуджує розгортання нових окупаційних військ на території України й вимагає їх негайного виведення, сказав постпред.
Він звернув увагу на те, що Кремль «слово в слово» повторив своє рішення щодо визнання «незалежності» територій Грузії 2008 року.
«Жодної творчості, - додав він. - Копіювальний апарат добре працює. Хто з членів ООН стане наступним? Це відкрите питання».
Як повідомляв Укрінформ, у в ніч проти вівторка Рада Безпеки ООН зібралася на позачергове засідання для обговорення останнього розвитку ситуації, пов’язаного з агресією РФ проти України.