Територіальна цілісність України не підлягає сумніву – заява партії «Слуга народу»

Територіальна цілісність України не підлягає сумніву – заява партії «Слуга народу»

Укрінформ
Територіальна цілісність України не підлягає сумніву. Українська держава – це і Донецьк, і Луганськ, і Крим. Українці не сприймають ультиматумів та не відмовляються від територій.

Про це йдеться в заяві політичної партії «Слуга народу», повідомляє Укрінформ.

«Ми навіть теоретично не розглядаємо можливість перегляду нашої території чи відмови від будь-яких шматків нашої території. Це неприпустимо. Наша Україна – це і Донецьк, і Луганськ, і Крим. Ми не сприймаємо ультиматумів. Не відмовляємося від територій. Але при цьому тверезо дивимося на реальність. Крим, Донецьк і Луганськ окуповані вже 8 років. На іншій частині території України триває повномасштабна війна. Ми чуємо вимогу росії – визнати так звані «днр» і «лнр», визнати окупацію Криму. Зрозуміло, що ми не будемо цього робити. Але нам треба буде визначитись, яким чином буде врегульоване життя людей на цих територіях у межах нашої цілісної держави», – зазначається в заяві і наголошується, що саме про це говорив Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю ABC News.

Водночас пояснюється, що НАТО не готове приймати Україну до себе упродовж найближчих щонайменше 15 років, про що чітко заявляє. Підкреслюється, що наразі Україна навіть не має саме від Альянсу підтримки у війні з російською федерацією, а лише від окремих держав.

«Оскільки найближчими роками вступ до НАТО неможливий, ми не можемо використовувати для захисту нашої держави лише рядки в Конституції про курсу до Альянсу. Курс – це політика. Але не зброя. Не літаки. Не захист держави», – додається в заяві.

У «Слузі народу» наполягають на укладенні конкретного договору, який гарантуватиме Україні безпеку на той час, поки НАТО не готове приймати державу до свого складу. Зауважується, що цей документ має принципово відрізнятися від Будапештського меморандуму. Натомість він має передбачати конкретні політичні, економічні та військові кроки держав-гарантів безпеки України. У політсилі вважають, що такими державами-гарантами можуть стати Сполучені Штати Америки, Туреччина, а також держави-сусіди України.

«Зі свого боку росія має також юридично зафіксувати, що визнає українську державність і гарантує, що не буде загрожувати нашій державі. Зрозуміло, що у сьогоднішніх умовах це звучить абсурдно, враховуючи російське вторгнення. Але наші Збройні сили відібʼються від ворога, і треба буде гарантувати подальший мирний розвиток України. Тоді буде важливим, щоб росія поставила свій підпис під гарантіями для нашого суверенітету разом з іншими гарантами», – наголошується в заяві.

Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська тринадцятий день обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, ракети влучають у житлові будинки. В Україні запроваджено воєнний стан та оголошено загальну мобілізацію.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-