Бельгія повертає своє посольство до Києва – ЗМІ
Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Brussels Times.
«Бельгія готується знову відкрити своє посольство в столиці України, оголосила міністр закордонних справ Софі Вільмес. На початку березня посольство Бельгії було закрите, а його персонал евакуйований через зміни у ситуації з безпекою, за тиждень після того, як росія розпочала вторгнення в Україну. Такий намір Софі Вільмес підтвердила після засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, що відбулося в понеділок у Люксембурзі», - йдеться у повідомленні.
Як зазначається, Бельгія продовжить підтримувати Україну та зробить акцент на постачанні військового обладнання в рамках третього траншу у 500 мільйонів євро, виділеного Україні за рішенням ЄС.
Вільмес виступила за продовження дипломатичних зусиль, аби переконати інші держави посилити тиск на росію з вимогою припинення вогню та виведення всіх військ з України. Вона також застерегла проти сприйняття російської пропаганди, що активно поширюється у соцмережах.
«Росія не вагається у використанні брехні для виправдання вторгнення. Наразі вона намагається впливати на наших партнерів, говорячи, що ризики глобальної продовольчої безпеки пов'язані із європейськими санкціями, а не із війною проти України. Разом із цим, саме росія закрила порти в Азовському морі, блокуючи експорт зерна», - наголосила представниця Федерального уряду Бельгії.
Вона підтвердила, що Бельгія підтримала введення в дію п’ятого пакету санкцій проти росії і білорусі, та закликала до розгляду наступної серії санкцій «без жодних табу» та за умови закриття всіх прогалин, щоб не дозволити країні-агресору оминати санкції Європейського Союзу.
24 лютого росія напала на Україну, почала масовані бомбардування мирних міст і селищ, російські військові розв’язали масовий терор на тимчасово захоплених територіях.
Вище керівництво ЄС - президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та високий представник ЄС Жозеп Боррель- 9-го квітня відвідали Україну та звільнене від загарбників місто Буча і закликали до проведення міжнародного розслідування воєнних злочинів росії в Україні, притягнення до відповідальності всіх винних, зокрема і політичне керівництво країни-агресора.
Минулого тижня Бельгія ухвалила рішення вислати з країни 21 російського дипломата зі складу представництва росії при ЄС за шпіонаж та діяльність, що суперечить їхньому дипломатичному статусу.