Україна закликала світ посилити санкції проти російських ЗМІ за поширення фейків
Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві МЗС до Всесвітнього дня свободи преси.
«Закликаємо міжнародне співтовариство розширювати санкції проти російських ЗМІ, які поширюють пропаганду та дезінформацію. Медіа держави-агресора мають бути відрізані від можливостей викривляти факти війни росії проти України», - заявили у зовнішньополітичному відомстві.
У МЗС подякували українським та міжнародним журналістам, які у складних умовах, часто ризикуючи власним життям, працюють у зонах бойових дій, аби донести правду про воєнні злочини рф в Україні.
Українські дипломати акцентували, що вторгнення російських військ на територію України 24 лютого ознаменувало новий етап жорстоких репресій проти незалежної журналістики в Україні.
У МЗС зауважили, що за понад два місяці російські загарбники вбили більш як 20 українських та іноземних журналістів. Понад сто регіональних медіа на тимчасово захоплених територіях змушені були припинити роботу через погрози, знищення редакцій, неможливість працювати в умовах тимчасової окупації.
У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що нещодавньою жертвою російської збройної агресії стала журналістка Радіо Свобода Віра Гирич, яка була вбита у будинку в центрі Києва, куди влучила російська ракета.
«Цей злочин росія скоїла під час візиту до України Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша, чим показала своє справжнє ставлення до міжнародних інституцій та основних принципів міжнародного права», - підкреслили у МЗС.
У зовнішньополітичному відомстві також зауважили, що поряд із військовою агресією росія веде інформаційну війну. Серед злочинів рф проти ЗМІ в Україні - вбивства та викрадення журналістів, обстріли та захоплення телевеж, хакерські атаки на сайти інформаційних ресурсів, блокування українського мовлення та роботи національних інтернет-операторів і запуск своїх пропагандистських каналів на захоплених територіях та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
Насамкінець у МЗС запевнили, що Україна разом з міжнародними партнерами координує зусилля для боротьби з російською пропагандою та дезінформацією і подякували країнам, які припинили мовлення російських пропагандистських ресурсів на своїх територіях.
Всесвітній день свободи преси – один із міжнародних днів, що відзначаються в системі ООН; з 1992 року щорічно відзначається 3 травня з ініціативи представників незалежної преси країн Африки. Саме у цього дня 1991 року в столиці Намібії представники незалежної преси країн Африки прийняли Віндхукську декларацію, у якій містився заклик до урядів держав світу забезпечити свободу преси та її демократичний характер.
У цей день згадують журналістів, які загинули при виконанні професійних обов’язків.