Італія, Угорщина та Кіпр хочуть, аби Україна вела з рф мирні переговори - ЗМІ

Італія, Угорщина та Кіпр хочуть, аби Україна вела з рф мирні переговори - ЗМІ

Укрінформ
Італія та Угорщина хочуть, аби Євросоюз домагався припинення вогню в Україні та мирних переговорів з росією, хоча це суперечить позиції інших країн ЄС, які мають намір зайняти жорстку лінію щодо москви на саміті наступного тижня.

Про це передає Укрінформ з посиланням на Reuters.

У проєкті заключної заяви саміту ЄС, що відбудеться 30-31 травня, ідеться про те, що Європейський Союз «непохитний у своєму зобов'язанні допомагати Україні реалізовувати її невід'ємне право на самооборону проти російської агресії». У ньому не згадуються мирні переговори.

Також зазначено, що ЄС, «як і раніше, прихильний зміцненню здатності України захищати свою територіальну цілісність і суверенітет».

Читайте також: Італія підтримує євроінтеграційні прагнення України – Джапарова

На зустрічі посланців ЄС у п'ятницю посол Італії запропонував внести зміни в текст, аби в ньому містилися посилання на мирні переговори й негайне припинення вогню як одна з перших цілей ЄС.

Ця пропозиція була підтримана Угорщиною і Кіпром, які найбільш критично налаштовані щодо нового пакета санкцій ЄС проти росії, який уже кілька тижнів блокується через внутрішні розбіжності в Євросоюзі.

Угорщина виступає проти нафтового ембарго, а Кіпр стурбований вимогою заборонити продаж нерухомості громадянам рф.

Читайте також: В ОП назвали піар-позицією запровадження Угорщиною надзвичайного стану

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, виступаючи у вівторок на форумі в Давосі, зайняла жорстку позицію щодо росії й не згадала про мирні переговори.

«Україна повинна виграти цю війну, а путінська агресія має стати стратегічним провалом», - підкреслила вона.

Читайте також: Президент про заяви Кіссінджера та NYT: Життя мільйонів українців хочуть обміняти на ілюзію миру

За словами дипломатів, країни Балтії та Польща є одними з найсильніших прибічників жорсткої лінії, а Латвія вимагає ще чіткішого формулювання щодо посилення військової підтримки.

Минулого тижня Італія запропонувала мирний план, який передбачає участь ООН, ЄС та ОБСЄ як посередників в організації припинення вогню на місцях.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-