Участь в конкурсі на директора НАБУ пропонують заборонити тим, хто після 24 лютого довго жив за кордоном
Відповідний законопроєкт № 8003 авторства народних депутатів Давида Арахамії, Олександра Корнієнка, Анастасії Радіної та Олександри Устінової опубліковано на сайті парламенту, повідомляє Укрінформ.
«Завданням законопроєкту є уточнення чинного законодавства в частині унеможливлення призначення на посаду директора Національного антикорупційного бюро України, особи яка після введення воєнного стану перебувала за межами України сукупно більш як 21 день станом на останній день прийому документів від осіб, які претендують на участь у конкурсі, визначений в оголошенні про умови та строки проведення конкурсу на зайняття посади директора Національного бюро", - йдеться в пояснювальній записці до документа.
Водночас зазначене обмеження пропонується не поширювати на осіб, які перебували більше вказаного строку на лікуванні внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби, або перебували у відрядженні у зв'язку з виконанням завдань в інтересах національної безпеки і оборони, здійсненням заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росїі проти України.
Як повідомлялося, раніше заступник глави Офісу Президента Андрій Смирнов заявив, що конкурс на посаду директора Національного антикорупційного бюро за оптимістичним сценарієм може тривати три місяці й завершитися до кінця року.
Прем‘єр-міністр Денис Шмигаль 29 липня проінформував, що уряд вніс зміни в положення про комісію з відбору керівника НАБУ. Він також закликав комісію негайно зібратися та якнайшвидше розпочати роботу з відбору кандидатів на посаду керівника бюро.
22 серпня Конкурсна комісія з проведення конкурсу на посаду директора Національного антикорупційного бюро провела перше засідання, на якому, зокрема, домовилася найближчим часом затвердити регламент її роботи, який передбачатиме критерії проведення конкурсу, оцінювання професійних знань претендентів і порядку проведення співбесід.
Раніше НАБУ очолював Артем Ситник. Уряд 12 квітня проголосував за звільнення Ситника у зв’язку із закінченням семирічної каденції.