США ніколи не визнають російські «дешеві пародії на виборчий процес» - Карпентер

США ніколи не визнають російські «дешеві пародії на виборчий процес» - Карпентер

Укрінформ
Сполучені Штати ніколи не визнають результати псевдореферендумів на тимчасово захоплених територіях України, які є "дешевими пародіями на виборчий процес".

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявив постійний представник США при ОБСЄ Майкл Карпентер під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні.

"Ми вже бачили таке шахрайство і знаємо, чим це закінчиться. росія неодноразово використовувала фальшиві "виборчі" процеси, намагаючись надати видимості легітимності своїй кампанії підкорення з допомогою маріонеток і довірених осіб", - прокоментував Карпентер проведення псевдореферендумів щодо приєднання до рф на тимчасово захоплених українських територіях.

За словами американського посла, це можна було спостерігати у 2014 році, коли кремль організовував сфальшовані "референдуми" в українських Криму, Луганщині та Донеччині.

Читайте також: У Раді Європи заявили, що жодні псевдореферендуми на окупованих територіях України визнані не будуть

Він додав, що всі очевидно, що рф "майже не має підтримки на півдні та сході України і зараз її витісняють з цієї території".

"Сполучені Штати ніколи не визнають таких дешевих пародій на виборчий процес, і ми всі повинні продовжувати чітко давати зрозуміти, що такі пропагандистські трюки ніколи не будуть визнані законними", - наголосив Карпентер.

Як повідомлялося, 20 вересня ватажки “л/днр” та колаборанти на захоплених росією територіях Херсонської і Запорізької областей оголосили “інсценування волевиявлення про приєднання до росії” та призначили фейкові референдуми на 23-27 вересня.

Лідери західних країн наголосили, що будь-які російські "референдум-шоу" - фіктивні інсценування волевиявлення в Україні - будуть нелегітимними.

Водночас президент російської федерації володимир путін 21 вересня заявив, що росія визнає результати інсценування волевиявлення.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-