Шлях України до ЄС: Стефанчук очікує, що у грудні Єврокомісія оцінить виконання рекомендацій

Шлях України до ЄС: Стефанчук очікує, що у грудні Єврокомісія оцінить виконання рекомендацій

Укрінформ
Верховна Рада України спільно з Кабінетом Міністрів продовжує роботу над виконанням рекомендацій Європейської комісії та Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Про це Голова ВРУ Руслан Стефанчук зазначив під час зустрічі з комісаром ЄС з питань політики сусідства та переговорів щодо розширення Олівером Варгеї, про що поінформував у Фейсбуці, повідомляє Укрінформ. 

Стефанчук нагадав, що парламент уже ухвалив низку рішень, які стосуються судової реформи та сфери боротьби з корупцією. Зокрема, за його словами, йдеться про ухвалену Антикорупційну Стратегію на 2021-2025 роки та обрання двох членів Вищої ради правосуддя за парламентською квотою.

Читайте також: ВР до кінця року ухвалить необхідні для початку переговорів про вступ у ЄС закони – Стефанчук

Окрім того, спікер додав, що Верховна Рада ухвалила закон щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарів (стандарти FATF) (№6320), а також у першому читанні підтримала законопрєкт про удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді КСУ (№7662).

"Попри війну – ми рухаємось на шляху до ЄС. Розраховую, що вже в грудні Єврокомісія здійснить оцінку виконання рекомендацій. Тому що наступний етап – це початок переговорного процесу про вступ до ЄС", – підсумував Стефанчук.

Як повідомляв Укрінформ, глави держав та урядів Європейського Союзу 23 червня ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата на входження до ЄС.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що попри розв’язану росією війну Україна продовжить втілювати законодавство, норми та правила Європейського Союзу, а Кабінет Міністрів розробить відповідну дорожню карту для виконання вимог вступу до ЄС.

Читайте також: Зеленський сподівається, що інтеграція України в ЄС займе не роки, а місяці

21 серпня віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявляла, що Україна майже на 70% виконала свої зобов'язання за Угодою про асоціацію з ЄС і усвідомлює необхідність виконання всіх юридичних процедур для членства в Євросоюзі. Водночас українська влада хоче до кінця року отримати від лідерів ЄС політичну ясність щодо наступних кроків на цьому шляху.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-