Ландсберґіс: Треба переконати партнерів, що майбутнє України – в НАТО, а майбутнє НАТО – з Україною
Про це Ландсберґіс заявив в інтерв’ю Укрінформу.
«Українську армію вже озброюють як армію НАТО, готують як армію НАТО, тому залишається лише питання, коли вона практично стане частиною НАТО, і коли країна стане частиною Альянсу. Отже, це питання – слон у кімнаті, якого неможливо не помітити», - сказав Ландсберґіс.
За його словами, перший крок полягає в тому, що має бути політичне рішення про вступ України в НАТО, прийняте в кабінетах політиків. «Справа за тим, щоб переконати (політиків країн Альянсу - ред.). Нам потрібно говорити з нашими партнерами та намагатися переконати всіх, хто ще не впевнений, що майбутнє України – в НАТО, але також і майбутнє НАТО – з Україною. Я не бачу іншого шляху», - сказав очільник зовнішньополітичного відомства Литви.
При цьому інтеграції України в НАТО та ЄС, пришвидшенню реформ допомагають такі регіональні формати, як Північно-Балтійська вісімка, Люблінський трикутник, тощо. «У таких форматах Україна озвучуватиме основні проблеми, з вирішенням яких є труднощі чи потрібна допомога, наприклад, коли йдеться про розробку законів або досягнення необхідних критеріїв для вступу в ЄС чи НАТО за політичними треками, такими як верховенство права та інші… Це ніби платформа для допомоги один одному досвідом» - зазначив Ландсберґіс.
Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 30 вересня підписали заявку України на вступ до НАТО за прискореною процедурою.
Президенти країн Центральної та Східної Європи, які є членами Північноатлантичного альянсу, у спільній заяві 2 жовтня рішуче засудили російську агресію проти України та підтримали намір України увійти до НАТО. Зокрема,вступ України до Альянсу підтримали президенти Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Польщі, Румунії, Чорногорії та Словаччини,