У МЗС прокоментували ухвалення ООН резолюції про територіальну цілісність України
Про це йдеться у коментарі Міністерства закордонних справ, передає Укрінформ.
У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що у рамках поновленої 11-ї Надзвичайної спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН щодо агресії РФ проти України 143 держави проголосували “за” резолюцію "Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН”.
"Ми вдячні за таку максимальну підтримку резолюції, яка буде важливою частиною міжнародного інструментарію для притягнення Росії до відповідальності", - заявили у МЗС.
Українські дипломати акцентували, що у відповідь на спробу російської федерації анексувати Донецьку, Запорізьку, Луганську та Херсонську області України шляхом організації псевдореферендумів, держави-члени ООН недвозначно заявили, що жодне територіальне привласнення в результаті погрози силою або застосування сили не може бути визнане законним.
«Підтримавши зазначений документ, держави-члени ООН визнали рішення рф щодо статусу чотирьох областей України несумісними з принципами Статуту ООН та висунули до росії вимогу щодо їх негайного і безумовного скасування. Ухвалений документ також містить вимогу до російської федерації негайно, повністю і безумовно вивести всі свої військові сили з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів», - наголосили у зовнішньополітичному відомстві.
Як зазначається у коментарі, іншим важливим підсумком голосування стало те, що 143 держави-члени ООН згадали у документі резолюцію ГА ООН 68/262 “Територіальна цілісність України” від 28 березня 2014 року, підтвердивши таким чином як той факт, що агресія рф проти України розпочалася у 2014 році, так і статус Автономної Республіки Крим та м. Севастополь як невід’ємної частини суверенної території України.
Як повідомляв Укрінформ, Генеральна Асамблея ООН у середу ухвалила резолюцію «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту Організації Об'єднаних Націй», яка засуджує російські псевдореферендуми на окупованих територіях України.
«За» висловилися 143 країни, проти - 5, утрималися - 35.
Співавторами резолюції виступили близько 70 країн. Серед них – Україна, всі країни ЄС, Австралія, Грузія, Республіка Корея, Молдова, Чорногорія, Камбоджа, Велика Британія, М’янма, низка держав Латинської Америки та Тихоокеанського регіону.