Китай, ймовірно, вже шкодує про підтримку путіна - експосол США
Таку думку висловив директор Центру Євразії Атлантичної ради, посол США в Україні у 2003-2006 роках Джон Гербст під час онлайн-дискусії Київського безпекового форуму, заснованого Фондом Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», передає Укрінформ.
«Сі намагався відсторонитися від неприпустимої поведінки путіна в Україні, атак на цивільну інфраструктуру. І тому ми побачили щось схоже на вибачення путіна перед Сі на саміті Шанхайської організації співробітництва декілька тижнів тому», – сказав він.
«Я думаю, що Китай послав росії месидж не використовувати ядерну зброю і якось намагається спрямувати путіна в правильному напрямку», – додав посол.
Гербст також висловив переконання, що Китай буде дуже обережним стосовно допомоги росії обійти санкції.
Крім того, він вважає, що провал путіна в Україні вплинув на ситуацію між Китаєм і Тайванем.
«Сі Цзіньпін говорить дуже войовничо про Тайвань, але він бачить провал в Україні з тими американськими технологіями, які були десь 25-30 років тому, а у випадку Тайваню все буде зовсім не так», – наголосив Гербст.
Як повідомлялося, 15 вересня російський президент путін на зустрічі з лідером Китаю Сі Цзіньпіном пообіцяв «роз'яснити» питання щодо розв'язаної війни проти України, назвавши її «українською кризою».
Востаннє Сі Цзіньпін зустрічався з путіним у лютому лише за кілька тижнів до того, як російський президент віддав наказ про вторгнення в Україну. На тій зустрічі під час відкриття Олімпійських зимових ігор Сі Цзіньпін та путін оголосили про «безмежне партнерство».
При цьому Китай утримувався від засудження агресії росії проти України та від того, щоб назвати її вторгненням.
24 лютого росія розпочала новий етап війни проти України – повномасштабне вторгнення. Загарбники обстрілюють та бомбардують міста і села України, вбивають мирне населення. Після початку війни до росії були запроваджені масштабні санкції з боку світової спільноти, що негативно позначилося на російській економіці.
Фото: ЕРА