Керівництво Китаю підтвердило неприпустимість використання зброї масового ураження – Бербок
Таке переконання висловила міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок, підсумовуючи результати двох днів зустрічей у колі G7 в Мюнстері, передає кореспондент Укрінформу.
«У ядерному питанні росія є абсолютно ізольованою, що є логічним, адже це (застосування такої зброї) є найгіршим, що можна зробити в світі», - заявила глава МЗС.
Політик зазначила, що від самого початку війни світ чітко заявив про неприпустимість використання зброї масового враження (ядерної, хімічної і бактеріологічної), це було підтверджено й на рівні ООН. Вона високо оцінила те, що сьогодні це ставлення підтвердило керівництво Китаю, де з візитом перебував канцлер ФРН Олаф Шольц.
Бербок зазначила, що всі 254 дні війни міжнародна спільнота бореться за мир, робить зусилля для завершення війни. Наразі, ж поки не вдається досягти того, щоби президент путін нарешті зупинив свої надзвичайно жорстокі бомбардування, йдеться принаймні про те, щоби полегшити страждання українців.
Бербок зазначила, що з початку війни Україні було надано різноманітну допомогу на мільярди євро і доларів. Вона сказала про допомогу перед зимою: поставки генераторів, насосів, житлових модулыв, засобів санітарії тощо. Започаткований на нинішній зустрічі координаційний механізм допоможе розширити та оптимізувати допомогу, щоби українці отримали саме те, чого найбільше потребують для того, щоби пережити зиму.
«Ми рахуємо кожен день цієї жорстокою загарбницької війни. І кожен її день – це надто багато…Кожен такий день є також втраченим шансом для владимира путіна завершити цю війну, це залежить виключно від нього – припинити бойові дії та приказати військам повернутися туди, де вони мають перебувати, а саме на території росії», - сказала політик. Вона зазначила, що росія намагається анексувати 17 млн кв. км української території, але світ сприймає Україну в міжнародно визнаних кордонах.
Міністр також підкреслила важливість для всього світу морського «зернового коридору» та зазначила, що європейські партнери продовжуватимуть паралельно збільшувати потужності експорту сільгосппродукції залізницею.
Німецька міністр порахувала, що 4 листопада – це 308 день головування Німеччини в G7 і 254 день війни рф в Україні. Отже головування ФРН у групі, яка стала «добре зіграною командою з кризового менеджменту», проходило під знаком цих останніх 8 з половиною місяців, а 10 зустрічей з початку року стали рекордом.
Фото: Photothek