Дуда, Байден і фон дер Ляєн - лідери симпатій в Україні
Про це свідчать дані опитування «Дипломатія воєнного часу. Що думають українці про рух України до членства в ЄС і НАТО під час війни», здійсненого ТОВ «Інфо Сапієнс» на замовлення Центру «Нова Європа», передає Укрінформ.
«Президент Польщі вже другий рік поспіль є лідером суспільних симпатій в Україні — йому довіряють 87% громадян (для порівняння у 2021 році цей показник становив 52%). На другій позиції — президент США Джозеф Байден (79%) та очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн (73%)», - зазначили автори дослідження.
Вони додали, що в цілому можна говорити про суттєве зростання довіри до закордонних лідерів у порівнянні з 2021 роком. Водночас, на думку авторів дослідження, можна зробити припущення, що трійку лідерів міг би дещо змінити колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, до якого українці ставляться з великою теплотою.
«Прикметно утім, що новий очільник британського уряду Ріші Сунак обіймає четверту позицію — йому довіряють 64% українців. Ці дані можуть свідчити про те, що українці свідомі того, що підтримку Україні в умовах повномасштабного вторгнення надають держави, а не персонально їх лідери. І тому Велика Британія залишатиметься другом для України, незалежно від того, хто очолюватиме уряд», - зауважили автори дослідження.
Як засвідчило опитування, путін та лукашенко є тими закордонними лідерами, яким українці вже другий рік поспіль не довіряють найбільше — 97% та 94% респондентів. Велика частка українців не довіряє також Сі Цзіньпіню (73%) та Віктору Орбану (69%) — порівняно з 2021 роком відбулось зростання недовіри до цих лідерів утричі.
Українці також стали менше довіряти президенту Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану (рівень недовіри зріс на 27 в.п.) та президенту Франції Еммануелю Макрону (на 14 в.п.).
Опитування проводилось з 16 по 25 грудня 2022 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України (віком 18 років і старше). Структура вибірки відповідає структурі населення за такими параметрами, як стать, вік, розмір населеного пункту і регіон довоєнного місця проживання відповідно до даних Державної служби статистики на 1 січня 2022 року. Опитування не проводилось у АР Крим, м. Севастополь, а також на інших тимчасово захоплених росією територіях України, де українські оператори не надають послуги мобільного телефонного зв’язку. Також опитування недостатньо охоплює українців, котрі виїхали за кордон. Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%.