Агресія росії проти України змушує уточнювати правове визначення геноциду – генпрокурор Естонії
Про це сьогодні у Львові, під час міжнародної конференції United for Justice — «Об’єднані заради справедливості», заявив генеральний прокурор Естонії Андреас Пармас, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Риторика й наративи, що використовує російська федерація, її пропагандисти та лідери, тягне за собою геноцидні явища, які закликають викорінити цілу націю, позбавити ідентичності мільйони людей. Як юрист, я завжди маю думати, як кваліфікувати це явище з правової точки зору, уникаючи політичних міркувань та очікувань», - сказав естонський генпрокурор.
Він зауважив, що у визначенні геноциду йдеться про фізичне або біологічне знищення цілих груп людей. Історія України знає такі приклади, наприклад, в часи Голодомору. Населення Естонії також знало у власній історії часи етнічних чисток та масових депортацій.
«Але певні дії, які можуть трактуватися як геноцид, можуть не обов’язково означати пряме фізичне або біологічне знищення… Я говорю про практику етнічних чисток, так званий культурний геноцид. Це, ймовірно, звучить не так радикально, як вбивства або знищення цілих груп людей. Але, виходячи з історії, і як свідчить минулий рік (російської агресії - ред.) в Україні, такі практики використовуються для знищення народів. Тож необхідно, щоб було можливим у суді довести, що такі дії є актом геноциду», - зауважив Пармас.
Він наголосив, що цивілізованому світу важко навіть уявити собі ті злочини, які були скоєні росією проти України та проти її народу. Відповідні дефініції злочину геноциду мають бути враховані у міжнародному праві.
«Дуже важливо, щоб політики в усьому світі говорили про це голосно, про ті звірства, що відбулися в Україні. Має бути політична воля та готовність знову відкрити дискусію щодо самої дефініції геноциду та її розширення. Така дискусія мала б відбутися набагато раніше», - додав генеральний прокурор Естонії.
Як повідомлялося, у Львові відбувається міжнародна конференція, яку ще називають «Юридичним Рамштайном», головною метою якого є розгляд шляхів притягнення до відповідальності російських загарбників, які скоїли та продовжують вдаватися до воєнних злочинів та злочинів проти людства в ході агресії проти України та на тимчасово окупованих територіях. Окремо учасники конференції розглядають можливість створення спеціального трибуналу в Гаазі із засудження злочину агресії проти України та притягнення до відповідальності вищого політичного та військового керівництва рф.
Фото: ОГП