путін почав війну з дітьми «ворогів народу»: дайджест пропаганди за 28 березня
Укрінформ
росія визнала, що відео із «бійцями ЗСУ у власному тилу» занадто фейкове, але продовжує «монтувати» тексти за мотивами бот-коментарів
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки зібрав головні фейки та наративи пропаганди РФ за 28 березня.
Примітивно-пропагандистський «джихад»
«РИА Новости» і «обурені британці» з The Daily Mail
Шойгу «високоточно перехопив» GLSDB
росія пробила чергове історичне дно
Примітивно-пропагандистський «джихад»
Самі зробили – самі спростували. Саме так можна схарактеризувати роботу російських фейкмейкерів над відео з нібито образами українських військових на адресу російськомовної жінки. Хотіли як краще, а вийшло як завжди – незграбно. Але цікаво те, що крім різноманітних пропагандистських Z-«рибарів», це відео підхопила й офіційна структура – МЗС РФ.
НАСПРАВДІ, те що російське Міністерство закордонних справ – це не про дипломатію, а виключно про пропаганду, відомо давно.
Нагадаємо, наприкінці жовтня у запалі боротьби з українською «брудною бомбою», МЗС РФ жонглювало фотографією зі Словенії 11-річної давнини. Тоді на це вказала навіть офіційна Любляна.
Відео з образами жінки українськими військовими десь під Макіївкою (за геоданими) МЗС РФ також згодом видалило. І тим самим мовчки визнало, що це фейк. Нагадаємо, за «фейки про війну в Україні» в РФ передбачено покарання — до 15 років позбавлення волі. Але Марію Захарову, яка відповідальна за пропаганду в МЗС, Росія, звісно, карати не стане.
Водночас відомство Лаврова намагалося витиснути з фейку по максимуму і розкручувало тему про нібито зневажливе ставлення українських воїнів до мусульман. Оскільки акторка на ньому представилася саме мусульманським прізвищем.
Це відмітило й ГУР МОУ: «росіяни намагаються і далі очорнити воїнів ЗСУ, показати їх жорсткими та неадекватними, а також створити конфлікт із представниками мусульманської спільноти. На цей раз — з кримськими татарами».
Мусульманський напрямок вже давно в активній розробці у пропаганди. Нагадаємо, в середині березня з’явився вкид відео, де начебто українські вояки спалювали Коран. А напередодні, наприклад, російські мережі активно розповсюджували інше відео, де нібито танк ЗСУ веде обстріл, ховаючись за будівлею мечеті в Бахмуті.
НАСПРАВДІ, востаннє дітей у батьків з політичних міркувань відбирали у пізньому СРСР. Тоді найчастіше такий захід практикувався щодо віруючих – баптистів-ініціативників, литовських католиків, п’ятдесятників, адвентистів. Їх звинувачували в порушенні прав дітей: не пускають до школи чи кіно, змушують молитися.
Востаннє суд розлучив дитину з батьком з політичних причин в 1986 році.Тоді в Москві інодумця Олександра Чукаєва було засуджено за політичною статтею, його дружину Ларису заарештували за сфабрикованими звинуваченнями, а їхнього трирічного сина передали свекрусі Лариси. В дитбудинки востаннє у політв’язнів забирали дітей в середині 1970-х.
Розлучення з дітьми було важливим інструментом репресій щодо «ворогів народу» за часів Сталіна. У період з серпня 1937 року до січня 1939-го у СРСР, наприклад, було вилучено 25 342 дитини «ворогів народу» не старше 15 років.
У ніч перед оголошенням вироку Олексій Москальов втік. Зараз його розшукують. Якщо він все ж таки перетне кордон Росії, то цілком ймовірно стане свідком по «дитячий справі» МКС.
Фактично, історія Москальова – це історія не публічної людини, яка доносить свою думку до широкої аудиторії, а звичайного росіянина, який просто вважав, що людське життя вище «завдань та цілей СВО». Але путінське правосуддя за це розлучило його з донькою.
А щодо справжнього правосуддя, то 28 березня Держдеп США заявив, що Вашингтон підтримує Спеціальний трибунал у справі щодо «злочину агресії» Росії, який «має бути заснований на судовій системі України». Тож шанси на нормальне майбутнє у Маши Москальової є.
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки