Клімкін порівняв ідею президента Бразилії про «посередництво нейтральних країн» з мінним полем
Про це дипломат написав у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«Пропозиція бразильського президента Лули щодо «посередництва групи нейтральних країн» схожа на мінне поле, тільки дипломатичне. По-перше, вона підтримує російську логіку, що це начебто війна між рф та Заходом, а значить, кремль має в ній свої "легітимні" безпекові інтереси», - зазначив Клімкін.
У цьому контексті він зауважив, що у незахідному світі існує глибоко вкорінена антипатія до Заходу взагалі і до США зокрема.
«Наразі там відчувають шанс позбутися «опіки» США і Заходу та дуже побоюються застосування до себе санкцій - фінансових або інших - у разі небажання дотримуватися визнаних міжнародних принципів», - пояснив ексміністр.
Крім того, додав він, для незахідного світу вигідно завершити бойові дії на будь-яких компромісних умовах, як стосовно сьогодення, так і стосовно майбутнього.
«Незахідний світ розуміє світ у логіці «розміну», яка фундаментально відрізняється від нашої «добро - зло, зрада - перемога», - акцентував дипломат.
На думку Клімкіна, якщо цей процес розпочнеться, він житиме «своїм життям» і швидко стане не про Україну, а про відносини Захід - Незахід, про перезавантаження світової архітектури, гроші тощо.
«Ми там швидко втратимося, станемо лише одним елементом «торгу». Що, звісно, пасуватиме рф, адже лавров не просто так швидко «стрибнув» до Бразилії одразу після візиту бразильського президента до Пекіна. Він знає, про що там говорити», - вважає ексглава МЗС.
Водночас, на його переконання, все це не означає, що розмовляти з китайцями або бразильцями не потрібно.
«Навпаки. Але не створювати якихось «посередницьких груп» з незрозумілим мандатом і своїми інтересами, які матимуть свій порядок денний, принципово відмінний від нашого», - застеріг Клімкін.
Як повідомлялося, президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва під час візиту до Об'єднаних Арабських Еміратів закликав створити групу "нейтральних" країн спеціально для започаткування мирних переговорів між росією та Україною.
Раніше Лула да Сілва запропонував Україні поступитися Кримом, щоб припинити війну. У Міністерстві закордонних справ відповіли на це, що Україна не торгує своїми територіями і не вбачає жодної причини поступатися хоча б сантиметром української землі.