Кислиця – про головування Швейцарії у РБ ООН: Це стане викликом для країни з огляду на її нейтралітет
Про це він заявив у інтерв’ю Укрінформу.
«Мабуть, цікаво буде, як Швейцарія проходитиме «між крапельками» токсичного дощу сучасного світу, який розмиває її нейтралітет», – сказав він.
Швейцарія, за його словами, це європейська країна, де століття нейтралітету й ставлення влади до позиції громадян надзвичайно впливають на позицію дипломатів. «Водночас ставлення швейцарців до того, що кажуть їхні дипломати, не таке вже й однозначне», – зауважив він.
Швейцарія вперше в історії «подалася і була обрана до Ради Безпеки, де має ледве не щодня заявляти про свою позицію зі складних глобальних питань, це потужний виклик для уряду», – сказав Кислиця.
Він підкреслив, що у Нью-Йорку працює «надзвичайно талановита й досвідчена» постійна представниця при ООН Паскаль Крістін Берісвіл, з якою він давно знайомий.
«Не маю жодного сумніву, що вона буде ефективним і справедливим головою Ради Безпеки», – додав постпред.
Головування в Раді Безпеки ООН щомісяця змінюється почергово між її членами. У квітні головувала росія, у травні цю роль виконуватиме Швейцарія, у червні – ОАЕ.
До складу Радбезу входять п'ять постійних членів ООН – США, Велика Британія, Франція, Китай та росія (на місці радянського союзу), які мають право вето, а також 10 країн-членів на ротаційній основі.