Делегація шведського парламенту відвідала Бородянку, Бучу та Ірпінь
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, шведські парламентарії побачили на власні очі Бородянку, Бучу та Ірпінь.
"Думаю, ми матимемо ще тіснішу єдність Швеції з Україною. Швеція надає істотну допомогу і буде далі ще більше підтримувати Україну, скільки треба - військовими, фінансовими, гуманітарними засобами, матеріалами. Безперечно, ми візьмемо активну участь у відбудові тих місць, що ми сьогодні побачили на власні очі", - зазначив під час спілкування зі ЗМІ голова комітету Арон Емільссон.
Він запевнив, що Швеція - надійний партнер України і підтримує, в тому числі, рух до членства в ЄС.
За його словами, нині шведи об'єднані в підтримці України, а у парламенті немає депутатів, які б виступали проти неї.
"У нас не лунає якихось чутних голосів проти такої підтримки. Швеція одна з найоб'єднаніших країн в усьому світі у питанні допомоги Україні", - додав депутат.
Окрім того, Емільссон зазначив, що шведські парламентарії особисто відчули роботу української ППО під час нічної атаки Росії на Київ і рекомендуватимуть своїм урядові та парламенту нові заходи на підтримку України.
"Напад цієї ночі, що ми пережили разом із українською столицею, - це, безперечно, важливий для нас, унікальний досвід. Швеція і до цього надавала істотну допомогу у питаннях військових, у питаннях відбудови. Але тепер ми матимемо певну звістку для уряду і ми маємо з чим виступити у власному парламенті, розповідаючи про справи в Україні. Ми рекомендуватимемо урядові, парламенту нові заходи і нові засоби для того, щоб посилити озброєння України щонайшвидше", - сказав він, додавши, що з іншими колегам вже має "низку ідей".
Делегація шведського парламенту відвідала Бородянку / Фото: Тарасов Володимир, Укрінформ
Своєю чергою народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко подякував Швеції за вже надану допомогу Україні, зокрема військово-технічну, та висловив сподівання на її посилення.
"Ми розраховуємо на ще більшу підтримку. Насамперед ідеться про продовження і посилення військово-технічної допомоги, це дуже актуально напередодні контрнаступу, і також на допомогу дипломатичну, політичну, пов'язану з якомога скорішим приєднанням до ЄС", - зауважив він.
Крім того, Мережко зазначив, що незабаром Швеція має приєднатися до НАТО, і тоді Україна розраховує від шведських партнерів на підтримку української євроатлантичної інтеграції.
Як повідомлялося, уряд Швеції сподівається, що країна офіційно стане частиною НАТО до саміту Альянсу у Вільнюсі, який відбудеться 11-12 липня.