Євродепутат: У певному сенсі Україна вже зараз сприймається як член НАТО

Євродепутат: У певному сенсі Україна вже зараз сприймається як член НАТО

Ексклюзив
Укрінформ
За рівнем військової підтримки Україна вже зараз сприймається як член НАТО. Формальний вступ до Альянсу може відбутися після завершення війни, що може статися після “несподіваних подій”.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив депутат Європарламенту, ексглава МЗС Польщі Радослав Сікорський.

“Суспільства країн Заходу не хочуть безпосередньої війни з Росією, вони на це не підуть (приєднання України до Альянсу під час війни – ред.). Проте Україна отримує навіть більше озброєння, ніж країни Альянсу, згідно з документами організації, зобов’язані були б давати своєму союзнику у випадку агресії проти нього. Вашингтонський договір не зобов’язує країни-члени вступати у війну, а тільки відреагувати на неї. Тому ця реакція є. Тому в певному сенсі Україна вже зараз сприймається як член НАТО. Натомість формально це так чи інакше станеться після завершення війни”, - підкреслив політик.

Сікорський зауважив, що колоніальні війни як та, яку Росія зараз веде проти України, “переважно тривають доволі довго”. Водночас він зауважив, що в цьому контексті треба розраховувати “на несподівані події, які, без сумніву, стануться”. Політик уточнив, що це може бути “ліквідація ініціатора цієї війни (Путіна – ред.) чи принаймні усунення його від влади”.

Читайте також: Усі країни НАТО підтримують членство України - прем'єр Польщі

“Або російські військові захотіли б перестати вмирати без жодного сенсу, тобто зробити те, що було зроблено в 1917 році (переворот більшовиків – ред.)”,- наголосив депутат Європарламенту.

На його думку, заколот ПВК “Вагнер” в Росії показав, наскільки у поганому стані є російська політика, наскільки беззахисною є територія самої Росії і наскільки глибокими є поділи серед силових структур Росії.

Як повідомляв Укрінформ, під час Вільнюського саміту НАТО 11-12 липня було оголошено про створення Ради Україна-НАТО. Лідери країн "Групи семи" (G7) погодили на полях саміту НАТО у Вільнюсі "Спільну декларацію про підтримку України" (Joint Declaration of Support for Ukraine).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-