Євродепутат: У певному сенсі Україна вже зараз сприймається як член НАТО
Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив депутат Європарламенту, ексглава МЗС Польщі Радослав Сікорський.
“Суспільства країн Заходу не хочуть безпосередньої війни з Росією, вони на це не підуть (приєднання України до Альянсу під час війни – ред.). Проте Україна отримує навіть більше озброєння, ніж країни Альянсу, згідно з документами організації, зобов’язані були б давати своєму союзнику у випадку агресії проти нього. Вашингтонський договір не зобов’язує країни-члени вступати у війну, а тільки відреагувати на неї. Тому ця реакція є. Тому в певному сенсі Україна вже зараз сприймається як член НАТО. Натомість формально це так чи інакше станеться після завершення війни”, - підкреслив політик.
Сікорський зауважив, що колоніальні війни як та, яку Росія зараз веде проти України, “переважно тривають доволі довго”. Водночас він зауважив, що в цьому контексті треба розраховувати “на несподівані події, які, без сумніву, стануться”. Політик уточнив, що це може бути “ліквідація ініціатора цієї війни (Путіна – ред.) чи принаймні усунення його від влади”.
“Або російські військові захотіли б перестати вмирати без жодного сенсу, тобто зробити те, що було зроблено в 1917 році (переворот більшовиків – ред.)”,- наголосив депутат Європарламенту.
На його думку, заколот ПВК “Вагнер” в Росії показав, наскільки у поганому стані є російська політика, наскільки беззахисною є територія самої Росії і наскільки глибокими є поділи серед силових структур Росії.
Як повідомляв Укрінформ, під час Вільнюського саміту НАТО 11-12 липня було оголошено про створення Ради Україна-НАТО. Лідери країн "Групи семи" (G7) погодили на полях саміту НАТО у Вільнюсі "Спільну декларацію про підтримку України" (Joint Declaration of Support for Ukraine).