Все більше українців вважають, що вступ до НАТО - найкращий варіант гарантій безпеки
Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології протягом 5–15 червня 2023 року, передає Укрінформ.
Згідно з результатами опитування, 54% респондентів серед можливих запропонованих гарантій безпеки для України найбажанішим варіантом вважають вступ до НАТО. Порівняно з минулорічним опитуванням з цього ж приводу частка прихильників НАТО серед населення зросла на 5%.
Найближча за часткою прихильників альтернатива НАТО – укладання угоди про стратегічну оборонну співпрацю з кількома країнами, які наразі в НАТО. Такий сценарій розвитку подій підтримали 16% респондентів. Найменш популярна альтернатива – ставка виключно на власні сили (8%).
Вступ України до НАТО підтримує абсолютна більшість опитаних незалежно від статі, віку, рівня освіти чи доходів.
Найнижча підтримка євроатлантичної інтеграції у південних областях. Це стосується як поточного населення, так і тих, хто проживав у цих областях до 24 лютого. Водночас інші альтернативи гарантій безпеки на Півдні більш популярні, ніж в середньому по країні. Особливу прихильність серед населення Півдня здобула модель нейтрального статусу, забезпеченого міжнародними гарантіями для суверенітету України. На Півдні цю альтернативу підтримують на 12% частіше, ніж в середньому по країні.
Результати опитування також показали, що серед громадян, які підтримали б вступ до НАТО, коли частина територій залишаються окупованими, 61% впевнений, що війна припиниться, лише якщо Україна стане частиною Північноатлантичного альянсу. Ті ж, хто проти вступу в НАТО, коли частина територій окуповані, зайняли таку позицію, бо переважна більшість з них (50%) вважає, що приєднання до Північноатлантичного альянсу не зупинить війни з Росією.
Водночас абсолютна більшість (72%) тих, хто проти вступу в НАТО, коли частина території окуповані, не готові відмовитися від вступу в НАТО в якості поступки РФ.
Опитування було проведене методом face-to-face Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології протягом 5–15 червня 2023 року.
Загалом був опитаний 2001 респондент віком від 18 років у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Харківській та Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються Україною й де не ведуться бойові дії).
Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,3%.