Нинішнє скликання Ради ухвалює майже 80% законопроєктів, поданих Президентом – Опора
Про це повідомляє Громадянська мережа "Опора", передає Укрінформ.
За даними Опори, найбільше законопроєктів зареєстрували народні депутати — 5221 (83%). На другому місці — Кабінет міністрів із 815 ініціативами (13%), Президент подав 246 законопроєктів (4%).
"Однак найбільш ефективним виявився саме Президент — ініціативи, подані ним, депутати підтримують найбільше... Підтримка законопроєктів Президента перебуває на рівні майже 80%, урядових — 34%, депутатських — 15%", - зазначають аналітики.
Зокрема, з 246 ініційованих Президентом проєктів законів успішно проголосовані 196, з 815 урядових ініціатив — 275, з 5221 депутатських — 772.
В Опорі зауважують, що більш як половина з ухвалених президентських ініціатив стосувалися міжнародних угод.
Аналітики відзначають, що за час повномасштабного вторгнення РФ відбулися зміни у темі зареєстрованих і ухвалених законопроєктів.
"Класичні рубрики-лідери не змінилися — це економічна та правова політика, а також галузевий розвиток. Водночас цілком закономірно зросла кількість зареєстрованих і прийнятих ініціатив у сфері безпеки та оборони. Якщо до 24 лютого 2022 року ця тема була останньою за кількістю поданих законопроєктів — лише 2,8%, то тепер кожен десятий зареєстрований проєкт закону стосується цієї теми", - йдеться у звіті.
Водночас аналітики звертають увагу на те, що раніше безпеки й оборони стосувався лише кожен 22-й ухвалений законопроєкт (4,5%), а нині це вже кожна 9-та ініціатива (11%).
В Опорі зауважують, що за 4 роки роботи ВР ІХ скликання кожна п’ята законопроєктна ініціатива була успішно проголосована. При цьому ВР попереднього скликання підтримувала лише кожен восьмий законопроєкт.
"Примітно, що порівняно з попереднім підсумком Опори (за три роки роботи парламенту) Верховна Рада ІХ скликання збільшила показник ефективності прийняття законопроєктів на 3%", - йдеться у звіті.
За даними аналітиків, нинішній парламент за відсотком ухвалених законопроєктів удвічі випереджає парламент VII скликання (2012–2014 рр.) та загалом порівнюваний із Верховною Радою VI скликання (2007–2012 рр.). Найуспішніше ж ухвалював законопроєкти парламент ІІІ скликання.
Як повідомлялося, Верховна Рада України IX скликання була обрана на позачергових виборах 21 липня 2019 року. Перше її засідання відбулося 29 серпня 2019 року.