Зеленський: Потрібно посилювати санкції проти енергетичного, фінансового та банківського секторів РФ
Про це він сказав на зустрічі з директором Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI) послом Майклом Макфолом, який разом з керівником ОП Андрієм Єрмаком очолює Міжнародну робочу групу щодо санкцій проти Росії, передає Укрінформ із посиланням на Телеграм-канал глави держави.
"Наша санкційна група вже продемонструвала вагомі результати. Розраховуємо на подальший тиск, який дасть Україні змогу швидше перемогти російський терор", - зазначив Зеленський.
Він підкреслив, що важливо посилювати санкції проти енергетичного, фінансового та банківського секторів російських терористів. Крім того, потрібно заблокувати постачання до Росії будь-яких компонентів і запчастин, які використовуються для виробництва ракет і дронів.
В Офісі Президента поінформували, що під час зустрічі глава держави подякував Макфолу та всій команді робочої групи, яка демонструє реальні напрацювання у сфері санкційної політики стосовно РФ.
"Результатом є 15 важливих документів, які напрацювала Міжнародна робоча група. Хочу подякувати всім нашим партнерам, які використовують ці напрацювання, адже це дуже важливо. Під час зустрічей партнери в усьому світі кажуть, що вони роблять усе можливе щодо запровадження нових санкцій стосовно Росії, які ви запропонували", – сказав Зеленський.
Він наголосив на посиленні санкцій щодо енергосектору Росії, а також на неприпустимості постачання до країни-агресора компонентів і запчастин, які використовуються для виробництва ракет і дронів. Це озброєння Росія спрямовує, зокрема, проти об’єктів енергетичної інфраструктури України, тому це питання особливо актуальне напередодні осінньо-зимового періоду, підкреслив Президент.
Глава держави закликав Міжнародну робочу групу продовжувати свою діяльність, щоб спільно з іноземними партнерами посилювати санкційний тиск на Росію у різних сферах.
Своєю чергою Макфол наголосив на важливості позбавлення російського режиму коштів, які витрачаються на ведення війни. За його словами, заблоковані активи Росії не можуть бути повернуті державі-агресору, а мають бути спрямовані на відновлення України. Кожна російська компанія й фізична особа, яка працює в країні-агресорі, має відчути на собі наслідки запроваджених санкцій, заявив посол.
"Ми маємо певні результати, яких нам вдалося досягти. Але маємо продовжувати свою роботу", – зазначив він.
Водночас керівник Офісу Президента Андрій Єрмак відзначив, що завдяки напрацюванням групи запроваджено ембарго на сиру нафту й нафтопродукти, механізм price cap на нафту, іммобілізовано понад 300 млрд дол. активів Центробанку Росії. Крім того, запроваджено санкції проти російських пропагандистів і заборонено діяльність російськомовних ЗМІ в низці країн ЄС.
За словами Єрмака, нині Міжнародна робоча група працює над такими важливими напрямами, як запровадження санкцій проти Росатома, подальших енергетичних санкцій, обмеження у сфері програмного забезпечення, дієві обмеження для зупинення надходження в Росію мікроелектроніки.
"Загалом цей комплекс заходів спрямований на подальше обмеження країні-агресору доступу до технологій", – сказав керівник ОП.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов зауважив, що РНБО від початку повномасштабної російської агресії запровадила санкції стосовно 7010 фізичних та 5028 юридичних осіб, серед яких – представники Росії та інших держав, які працюють із країною-агресором. Крім того, ухвалено зміни до санкційного законодавства, якими запроваджено електронні санкційні досьє.
Наприкінці зустрічі Зеленський вручив Макфолу орден «За заслуги» ІІІ ступеня, якого посол удостоєний за значні особисті заслуги у зміцненні міждержавної співпраці, підтримку державного суверенітету й територіальної цілісності України, вагомий внесок у популяризацію Україн у світі.
Як повідомлялося, міжнародна робоча група, яку очолюють керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак і ексрадник Президента США з питань нацбезпеки посол Майкл Макфол, підготувала два нові документи: щодо посилення енергетичних санкцій та важливості конфіскації російських державних активів.