Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи ухвалив неоднозначну «Українську резолюцію»
Однак більшість членів конгресу відмовились переносити розгляд, натомість ухваливши практично всі українські поправки саме до цього варіанту документу, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.
«Ми вважаємо недоречним розглядати разом з українським питанням проблему складного становища російських активістів та в’язнів сумління. Приймати резолюцію в такому вигляді – це аморально по відношенню до кожного громадянина України, до всіх загиблих, до дітей, які вже два роки навчаються в бомбосховищах та гинуть під обстрілами», - пояснила під час обговорення голова української делегації Лілія Пашинна.
«Неможливо порівнювати страждання українського народу з російськими опозиціонерами, не можна змішувати в одному документі питання з антивоєнними активістами в Росії та підтримку України, яка страждає від війни» - додав міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко.
Після того, як пропозиція про перенесення розгляду не набрала більшості голосів, українська делегація змістила фокус документа із ситуації з правами російських в’язнів на злочини російського режиму. Шляхом внесення поправок вдалося скоригувати кілька пунктів, додавши, зокрема, імена ув’язнених кримськотатарських активістів та змінивши повну назву резолюції.
На фінальне голосування винесли документ під назвою "Доля антивоєнних політичних активістів та в'язнів сумління в Росії та на тимчасово окупованих територіях України". Його підтримали 113 делегатів, проти проголосували 4, утримались - 11.
Окрім розгляду цього питання, члени Конгресу місцевих і регіональних влад обрали нового президента цієї організації. Ним став Марк Кулс, який є першим заступником мера міста Уккл (Бельгія).
Як повідомлялось, на початку червня 2022 року делегація Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи здійснила візит в Україну, де зустрічалася з мерами українських міст.
У березні 2022 року Конгрес ухвалив Декларацію, яка засуджує війну Російської Федерації проти України та висловлює підтримку Україні. Учасниками Конгресу є близько 600 представників національних делегацій, які діють в інтересах більш ніж 130 000 органів місцевих і регіональних влад 46 держав-членів Ради Європи. Україна увійшла до складу організації 1995 року.
Фото Лідії Таран