Чутки про «переслідування» угорської меншини в Україні є великим фейком - Кулеба
Про це сьогодні у Брюсселі, під час спілкування з пресою після участі в засіданні Ради міністрів ЄС із закордонних справ, заявив керівник зовнішньополітичного відомства України Дмитро Кулеба, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«По-перше – ми не робимо нічого жахливого з меншинами, тому що вони є нашими громадянами. Всі вони є для нас рівними, незалежно від раси або етнічної приналежності. По-друге, де факто, саме сьогодні ми організували подорож у Закарпаття для європейських послів, що акредитовані в Києві, щоб вони могли зустрітися із спільнотами та побачити все на власні очі. Ми всіх запрошуємо відвідати Закарпаття. Ідея про переслідування меншин є великим фейком, що був поширений», - сказав Дмитро Кулеба.
Він нагадав, що Україна щойно прийняла закон про мови меншин, зокрема, в освіті та у медіа, який повною мірою відповідає на занепокоєння угорського уряду, які висловлювалися роками. Україна переглянула суперечливу реформу в системі освіти, і сьогодні Румунія підтвердила, що вважає це нове законодавство прийнятним, таким, що відповідає на очікування румунської меншини.
«Роками аргумент Угорщини був таким, що всі питання стосуються національних меншин. Зараз, коли ми зробили те, що мали зробити у цій справі, з’ясувалося, що проблема є ширшою. Для нас це було вражаючим. Тому що протягом десятиліть Угорщина була серед країн, які найбільше підтримували інтеграцію України до Європейського Союзу. Тож сьогодні відбудеться моя зустріч з міністром закордонних справ Угорщини, і я спробую з’ясувати, в чому зміни, які нові занепокоєння висуває Угорщина», - зазначив міністр закордонних справ України.
Як повідомлялося, сьогодні в Брюсселі відбувається Рада міністрів ЄС із закордонних справ. На початку зустрічі до європейських урядовців приєднався міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, який проінформував європейських партнерів про розвиток ситуації в Україні та про її зусилля у реформах на шляху до членства в ЄС.
Рада міністрів ЄС із закордонних справ має скоординувати позиції країн-членів щодо відносин з Україною, зокрема, щодо початку переговорів про членство та виділення 50 мільярдів євро фінансової підтримки до 2027 року, а також щодо збільшення військової підтримки України. Ці питання наприкінці поточного тижня розглядатимуться на рівні глав держав та урядів країн ЄС, які зустрінуться у Брюсселі в форматі Європейської ради 14-15 грудня поточного року.