Кулеба закликав ОБСЄ зайнятися захистом прав нацменшин у Росії
Про це глава української дипломатії заявив на спільному з діючим головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Мальти Ієном Борджа брифінгу в Києві, передає кореспондент Укрінформу.
Захист прав національних меншин на території РФ, за словами Кулеби, була ще однією темою переговорів.
«Ідеться не лише про українську меншину. Нещодавні події в Уфі у Башкортостані засвідчили, що Росія, як казав класик, – це тюрма народів. Башкири стали на захист активіста, якого Кремль судить за позиції проти війни і за підтримку башкирської культури, ідентичності», – зауважив міністр.
Глава МЗС України зазначив також, що Москва активно мобілізує на смерть в Україні саме національні меншини і цим переслідує дві цілі: продовження агресії та проведення в такий спосіб етнічних чисток на власній території.
На його думку, в ОБСЄ є інструменти для захисту прав національних меншин, зокрема функціонує інститут Верховного комісара з питань національних меншин.
«Вважаємо, що потрібно впритул займатися цією проблематикою. У цьому звʼязку хочу нагадати про наказ Президента України, який був нещодавно підписаний, про історично населені українцями території РФ. У ньому йдеться як про українців, так і про інші поневолені Росією народи. Закликаємо ОБСЄ зробити питання захисту прав меншин одним з пріоритетних на порядку денному людського виміру ОБСЄ», – сказав Кулеба.
Він також закликав міжнародну організацію відреагувати на «черговий фарс», який готує Росія на тимчасово окупованих територіях і збирається назвати виборами.
Як повідомлялося, у пʼятницю, 2 лютого, Президент Володимир Зеленський зустрівся з чинним головою ОБСЄ, який перебуває в Україні з візитом, і наголосив на пріоритетності звільнення військовополонених і повернення депортованих в РФ українських дітей.
У День соборності України Президент Володимир Зеленський підписав Указ про історично населені українцями території Російської Федерації.
Крім того, у січні в Башкортостані РФ розганяла масові протести після оголошення вироку, винесеному в місцевому районному суді громадянському активісту Фаїлю Алсинову.