Білий дім розіслав республіканцям «пакет читання у відпустці» про наслідки затримки допомоги Україні
Про це повідомляє VOA, передає Укрінформ.
Як зазначили в пресслужбі Білого дому, пакет містить, зокрема, статтю від Fox News про те, що українські війська змушені були вийти з Авдіївки через брак боєприпасів. Також там є стаття від Associated Press про те, як працівники на американських заводах чекають на ухвалення законопроєкту про допомогу Україні, адже ці кошти підуть на заводи в Огайо, Пенсильванію, Техас та інші штати, де вони забезпечать робочі місця та підніматимуть місцеву економіку. Там є стаття BBC, яка розповідає про те, що «Зниклих в Україні дітей вистежили в Росії цифрові детективи».
«Республіканці Палати представників кажуть, що дбають про боротьбу з жорстоким поводженням з дітьми, але вони закривають очі на те, що Росія викрала тисячі українських дітей», – сказав заступник речника Білого дому Ендрю Бейтс.
До пакета увійшли кілька статей, де спікеру Палати представників Майку Джонсону закидають, що він не погодився на зміни до законодавства про безпеку кордонів США, хоча профспілка прикордонників та Торгова палата США підтримали цей законопроєкт.
Раніше у відповідь на закиди Білого дому речник Джонсона Тейлор Голсі казав, що законопроєкт про фінансування України, Ізраїлю та партнерів в Індо-Тихоокеанського регіону не містить заходів щодо безпеки кордону США, а цього вимагають республіканці.
Білий дім звинувачує Джонсона у тому, що він ставить «власну внутрішню політику вище безпеки американського народу», заявив Бейтс. Він наголосив, що відмовою від голосування спікер Джонсон «підриває обороноздатність України в час, коли Путін та його іранські союзники вбивають мирних мешканців».
Як повідомляв Укрінформ, після того, як Сенат 13 лютого проголосував за законопроєкт про фінансування України, Ізраїлю та інших країн – союзників, Палата представників США не винесла це питання на розгляд. Замість цього конгресмени пішли у відпустку на два тижні. Проти цього законопроєкту виступає радикальне крило Республіканської партії у палаті представників.
У Білому домі називали «критичною» ситуацію в Україні без американської допомоги і припустили, що президент Джо Байден повинен зустрітись із спікером Майком Джонсоном.