Кулеба на Генасамблеї ООН закликав країни до участі у Глобальному саміті миру
Як передає власкор Укрінформу в Нью-Йорку, про це він заявив у п’ятницю, виступаючи на засіданні Генеральної Асамблеї ООН.
Кулеба нагадав про Формулу миру, запропоновану Президентом Володимиром Зеленським.
«Ви всі знаєте про положення цієї формули. Вони передбачають не лише припинення бойових дій, а й пропозиції щодо зміцнення продовольчої безпеки, ядерної безпеки, захисту довкілля, енергетичної безпеки, міжнародного правосуддя, прав людини та поваги до Статуту ООН», – наголосив він.
За його словами, менш ніж за рік кількість країн та міжнародних організацій, які беруть участь у зустрічах щодо Формули миру, зросла з 15 до 82 і представляють усі континенти й регіони світу.
«Це не західна ініціатива, – пояснив Кулеба. – Це справді глобальна ініціатива, що базується на Статуті ООН та відповідних резолюціях Генеральної Асамблеї».
Він розповів, що Україна активно працює з партнерами над підготовкою першого Глобального саміту миру, який має відбутися у Швейцарії.
«Я наполегливо закликаю всіх президентів країн-членів ООН, присутніх на Генасамблеї, взяти активну участь у цьому процесі та відвідати майбутній Глобальний саміт миру. Це буде реальна можливість домовитися про справедливе і всеосяжне бачення миру», – наголосив глава української дипломатії.
Просто призупинити війну й сподіватися, що агресор буде достатньо милосердним, щоб урешті-решт обрати мир, не є реалістичним планом, зазначив Кулеба.
За вісім років – з 2014 по 2022-й – Україна й Росія провели близько 200 раундів мирних переговорів у різних форматах, уклавши два десятки угод про припинення вогню, але Росія їх не дотримувалася, нагадав він.
«Якщо ми серйозно налаштовані на відновлення миру не лише в Україні, але й у всьому світі, настав час припинити видавати бажане за дійсне і взятися до реалістичної та наполегливої роботи, – зазначив міністр. – Глобальний саміт миру пропонує саме такий конкретний і реалістичний шлях до миру. Я закликаю всіх вас допомогти нам у цій справі».
Як повідомляв Укрінформ, Генеральна Асамблея ООН зібралася у п’ятницю на засідання з питання порядку денного «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України». Очікуються виступи представників більш як 60 країн, зокрема, віцепрем’єрів і міністрів та інших урядовців двадцяти п’яти країн.