Французький Сенат більшістю підтримав угоду про безпеку з Україною
Про це повідомляє кореспондент Укрінформ.
Після чотиригодинних дебатів Сенат (верхня палата французького парламенту) проголосував за угоду між Францією та Україною: 293 сенатори віддали голоси "за" і 22 - "проти", утрималися - 11. Напередодні таке ж сигнальне голосування, що засвідчило підтримку угоди, провели в Національній асамблеї.
Таким чином обидві палати парламенту Франції підтримали її переважною більшістю голосів, передає кореспондент Укрінформу.
«Угода із Францією - перша з подібних, вже підписаних Україною, яка пройшла голосування та схвалення обома палатами парламенту країни. Для нас це дуже важливо. Ми на цьому наполягали, тому що це надає документу зовсім іншу вагу», - підкреслив у коментарі для Укрінформу Надзвичайний та повноважний посол Вадим Омельченко України у Франції, який був присутній в залі.
«Ми не можемо назвати це ратифікацією з юридичної точки зору, але по суті це вона і є », - додав він. За словами Омельченка, така серйозна більшість голосів свідчить про рівень солідарності з Україною, який присутній у французькому суспільстві.
З доповідями в Сенаті виступили міністр збройних сил Себастьян Лекорню та закордонних справ Стефан Сежурне. Відкривав слухання з підтримки України прем'єр-міністр Габріель Атталь.
"Ці дебати ілюструють прагнення уряду до прозорості та до залучення усіх народних обранців ", - звернувся він до аудиторії.
Серед тих, хто проголосував проти - група комуністів. Сенаторка Сесіль Кукерман засудила пропаганду війни з боку уряду, та назвала неприйнятним те, що угода передбачає вступ України до НАТО.
Для сенатора від ультраправого «Національного об'єднання» Крістофа Щурека війна Путіна є агресивною війною, але угода з Україною не видається необхідною, тож політична сила Ле Пен в обох палатах утрималась від голосування.
Як передав Укрінформу, у вівторок депутати Національної асамблеї обговорили стратегію допомоги Франції Україні та провели необов'язкове голосування щодо двосторонньої угоди про безпеку, підписаної з Києвом. Вони схвалили її 372 голосами проти було 99.