Світу потрібен мир, але не за рахунок капітуляції України - Макрон

Світу потрібен мир, але не за рахунок капітуляції України - Макрон

Укрінформ
Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що світ потребує сталого миру, а не капітуляції України, та назвав режим РФ імперіалістичним та ревізіоністським.

Про це він сказав на сесійному засіданні першого Саміту миру у швейцарському Бюргенштоці, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми прагнемо побудови сталого миру, але такий мир не може бути капітуляцією України. Саме тому передумовою є допомога Україні у протистоянні цій агресії, адже є один агресор і його жертва», - зазначив Макрон.

За словами французького лідера, політики з усіх континентів зібралися на саміт, бо хочуть стійкого миру, який поважає міжнародне право та відновлює суверенітет України.

«Ніхто (в цій залі – ред.) не воює проти Росії, але, розпочавши цю війну, Росія вирішила передусім стати імперіалістичним режимом», - сказав президент Франції.

Читайте також: Путін не зацікавлений у справжньому мирі - Сунак

На його думку, «Росія також вирішила бути ревізіоністською державою, бо хоче переглянути нещодавні договори та виправдати анексію тим, яким був світ у 19 або 18 столітті».

За словами Макрона, це глобальна проблема для ведення переговорів з агресором, не рахуючи наслідків для світу, пов'язаних із продовольчою безпекою та стабільністю. Він знову підкреслив неприпустимість воєнних злочинів, а саме атаки на цивільне населення, об'єкти та інфраструктуру в Україні.

Макрон назвав ядерну безпеку, продовольчу безпеку та гуманітарні питання «трьома стовпами» для майбутніх рішень.

Французький лідер підкреслив роль МАГАТЕ у забезпеченні безпеки навколо Запорізької АЕС: «Не можна допускати жодної самозаспокоєності щодо цього питання».

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток сьогодні, 15 червня, стартував перший Саміт миру за участі 101 делегації від країн світу та міжнародних організацій. Головними питаннями для обговорення під час саміту, є три складові української Формули миру: ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей.

Фото: KEYSTONE/EDA/POOL//Urs Flueeler

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-