Президентка Косова про агресію РФ проти України: Тепер наша черга дати відсіч

Президентка Косова про агресію РФ проти України: Тепер наша черга дати відсіч

Укрінформ
Президентка Косова Вйоса Османі сподівається, що світова спільнота прийде на допомогу Україні так само, як колись допомогла її країні.

Про це вона заявила на заключному пленарному засіданні Саміту миру у Швейцарії, передає кореспондент Укрінформу.

«Я також була депортована з дому, ховалася від обстрілів агресора в горах, тримаючи в руці маленьке радіо, слухала разом з багатьма іншими дітьми, поки лідери, як ви, обговорювали, чи прийти нам на допомогу, чи ні. Пізніше я стала біженкою, але ви все ж прийшли. Ваші країни не закрили очі на наші страждання», - сказала Османі.

За її словами, завдяки цьому вона отримала шанс повернутись додому. І діти України заслуговують на такий самий шанс.

«Агресія проти України нагадала всім у моїй країні про дві речі: по-перше, про жахливі й немислимі страждання, які приносить війна, і по-друге - про те, що тепер наша черга дати відсіч», - заявила президент Косова.

Вона висловила впевненість, що Україна переможе, «тому що ніхто і ніщо не може стояти на шляху народу, який прагне бути вільним».

Читайте також: Канада виділить $15 мільйонів на повернення українських дітей з РФ - Трюдо

На думку очільниці Косова, перемогу кують ті, хто має непохитне бажання, співчуття і єдність.

«Відлуння конфлікту не зникає з мовчанням гармат, тому потрібно буде також сприяти відновленню України в майбутньому. Це означає не лише відновлення будівель, а й духу тих, хто найбільше постраждав. Адже навіть через десятиліття ви побачите біль в очах матерів насильно зниклих дітей, тих, хто пережив сексуальне насильство, тих, хто втратив своїх рідних через війну», - сказала Османі та закликала не допустити ревізії історії.

Читайте також: Мексика на Саміті миру закликала долучити до перемовин Росію і вирішити гуманітарну кризу в Газі

Як повідомляв Укрінформ, на швейцарському курорті Бюргеншток 15 червня стартував перший Саміт миру. Учасники обговорюють ядерну і продовольчу безпеку, а також гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей.

Фото: МЗС Швейцарії

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-