В ОП з’ясовують, чи справді деякі країни відкликали підписи під комюніке Саміту миру
Як передає Укрінформ, про це в понеділок в ефірі Радіо Свобода розповів радник керівника Офісу Президента України Олександр Бевз.
За його словами, українська сторона сьогодні зв’язуватиметься зі Швейцарією для того, щоб уточнити список підписантів.
«Ми сьогодні будемо зв’язуватися з колегами із Берна, ще раз проговорювати весь перелік країн, які приєдналися. Я особисто був присутній під час оголошення результатів щодо приєднання до комюніке, і ці країни були зазначені на фінальному табло в залі, де проводилася пленарна сесія. Тому ми не поспішаємо з будь-якими висновками щодо того, які країни від’єдналися чи приєдналися. Комюніке залишається відкритим для приєднання будь-яких країн, і ми розраховуємо, що кількість його учасників буде тільки зростати», – заявив радник голови ОП.
За його словами, серед країн – учасниць Саміту миру були й такі, які одразу повідомили Україні та Швейцарії як організаторові Саміту, що не готові приєднуватися до будь-якого документа, незалежно від змісту.
«Напевно це пов’язано з специфікою певних політичних процесів всередині цих країн. Деякі країни прямо зазнавали тиску, і про це неодноразово говорив президент, як щодо участі в саміті, так і щодо приєднання до якогось фінального документа. Я впевнений у тому, що деякі країни, які були присутні і не приєдналися до комюніке, приєднаються пізніше. Навіть ті, які не були, зможуть приєднатися. Безумовно, нам було б важливо, щоб країни G20, які не приєдналися на сьогодні до комюніке, включилися в мирний процес. І те, що вони сьогодні не приєдналися до комюніке, не означає, що вони не будуть членами, учасниками мирного процесу в майбутньому», – сказав Олександр Бевз.
Як повідомляв Укрінформ, згідно зі списком підписантів, оприлюдненим МЗС Швейцарії, Ірак та Йорданія відкликали свої підписи під підсумковим комюніке Глобального саміту миру, який 15-16 червня відбувся у Швейцарії.
У списку підписантів, який представили вчора , було 80 держав, а зараз у ньому 78 країн, водночас підписи Іраку та Йорданії відсутні.