Спроба підкупу Найєма: суд розпочав розгляд справи по суті
Як передає Укрінформ, про це Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила у Фейсбуці.
"25 квітня у Вищому антикорупційному суді розпочався розгляд по суті у справі стосовно чинного народного депутата України, члена комітету з питань антикорупційної політики, обвинуваченого у наданні неправомірної вигоди топпосадовцям у сфері відновлення”, - ідеться у повідомленні.
У засіданні прокурор виклала короткий виклад обвинувального акту. Після чого колегія суддів перейшла до вивчення доказів, наданих стороною обвинувачення.
Наступне засідання у справі призначено на 11:00 28 червня.
У межах досудового розслідування встановлено, що народний депутат висловив топпосадовцю пропозицію надати йому неправомірну вигоду за забезпечення прийняття Міжвідомчою робочою групою рішення про виділення з фонду ліквідації наслідків збройної агресії коштів на ремонт будівель університету, в якому народний обранець продовжує обіймати посаду ректора (дію контракту якого призупинено). Пропонована сума неправомірної вигоди мала становити 8% від обсягу фінансування.
Надалі депутат надав топпосадовцю – особі, яка займає особливо відповідальне становище, частину цієї неправомірної вигоди у розмірі 0,39 біткоїна, що на час вчинення операції було еквівалентно 10 тис. доларів.
Дії депутата кваліфіковані за ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України.
Санкцією статті передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.
Як повідомляв Укрінформ, у січні ВАКС продовжив дію процесуальних обов'язків, покладених на чинного народного депутата, який намагався дати хабар тодішньому голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.
У листопаді минулого року правоохоронці оголосили підозру народному депутату, викритому у спробі підкупу тодішнього голови Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма.
Народний депутат пропонував топпосадовцю неправомірну вигоду в біткоїнах за забезпечення прийняття рішення про виділення з фонду ліквідації наслідків збройної агресії коштів на ремонт будівель університету, у якому парламентарій обіймає посаду ректора (дія контракту призупинена). Пропонована сума хабаря мала становити 8% від обсягу фінансування.
Фігурантом виявився депутат Андрій Одарченко.
Вищий антикорупційний суд застосував проти підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 15 млн грн застави.
За декілька днів стало відомо, що заставу за Одарченка внесли, у результаті чого він вийшов із СІЗО.