У МЗС пояснили, як слід сприймати термін «міст до членства України в НАТО»

У МЗС пояснили, як слід сприймати термін «міст до членства України в НАТО»

Укрінформ
Термін «міст до членства України в НАТО» слід сприймати як набір усіх можливих заходів, щоб членство України в Альянсі стало незворотним.

Про це заявив заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс під час виступу на круглому столі в Укрінформі на тему «Трансатлантична єдність і Україна: стратегічне бачення НАТО на Вашингтонському саміті 2024 року».

Дипломат зауважив, що наразі точиться багато дискусій навколо «мосту до членства України в НАТО», однак, за його словами, термінологію в офіційних заявах НАТО не слід сприймати буквально.

«Я думаю, що ми сприймаємо і, мабуть, НАТО сприймає термін «міст» як набір усіх можливих заходів для того, щоб відбулась оця незворотність членства України в НАТО. Я думаю, що це слово могло б бути іншим – якийсь «прямий шлях України до НАТО». Було обрано слово «міст» - воно також відображає певний перехід від якоїсь ситуації до іншої. Але ще раз – цей термін треба сприймати образно», - сказав Перебийніс.

Він також акцентував, що ми маємо усвідомити головний момент - що Україна не вступить до НАТО до нашої перемоги.

«Але ми маємо зробити все для того, щоб коли ми переможемо, цей вступ відбувся якомога швидше, і якраз для цього ми зараз працюємо», - зазначив заступник міністра.

Читайте також: На саміті НАТО Україна досягла всього, чого можна було досягти - заступник глави МЗС

Як повідомлялося, минулого тижня у Вашингтоні відбувся ювілейний 75-й саміт НАТО, який одним з головних питань порядку денного розглянув нарощування військової допомоги для України та зміцнення системи стримування й оборони самого Альянсу.

Як зазначається у декларації саміту, рішення НАТО та Ради Україна-НАТО, ухвалені на саміті, у поєднанні з поточною роботою членів Альянсу є мостом до членства України в НАТО. Члени Альянсу продовжуватимуть підтримувати прогрес України в оперативній сумісності, а також додаткові реформи демократії та сектору безпеки, які міністри закордонних справ країн НАТО продовжуватимуть оцінювати за допомогою адаптованої Річної національної програми.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-