Україна в ОБСЄ: Тактика росіян - зрівняти все з землею за будь-яку ціну

Україна в ОБСЄ: Тактика росіян - зрівняти все з землею за будь-яку ціну

Укрінформ
Російська військова стратегія в війні проти України полягає у тому, щоб зрівняти все з землею задля забезпечення  просування вперед за будь-яку ціну.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявила заступниця постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Наталія Костенко під час засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ у середу.

"Нинішня ситуація на фронті яскраво демонструє російську військову стратегію, яку можна схарактеризувати як "зрівняти все з землею, щоб забезпечити просування вперед за будь-яку ціну". Цифри говорять самі за себе: щоб захопити лише один район міста Часів Яр на Донеччині, російські війська втратили до 5 тис. солдатів. Підрозділи Збройних сил України були змушені відступити з цього району лише після того, як кожна будівля була повністю зруйнована", - сказала вона.

Українська дипломатка вказала на оцінки незалежних дослідників, згідно з якими "у 2024 році російські збройні сили втрачали одного солдата на кожні чотири квадратні метри української землі".

Читайте також: Початок знищення Маріуполя та історія одного полону довжиною у вісім місяців

У своєму виступі Костенко також нагадала про нещодавні російську удари по українських містах на прикладі лише одного невеликого міста в Донецькій області – Мирнограду.

"11 липня п'ять керованих авіабомб були скинуті на житловий район міста, в результаті чого загинув 15-річний хлопець і було поранено 13 осіб. Наступного дня, 12 липня, ще один російський удар забрав життя чотирьох людей, ще дев'ять були поранені. 14 липня російська повітряна атака зруйнувала п'ятиповерховий житловий будинок, забравши життя трьох цивільних осіб і поранивши ще сімох. Прикметно, що не було уражено жодної військової цілі. Що ж було зруйновано? Як і в десятках попередніх випадків, російські військові можуть заявити про "успіх" лише в тому, що влучили в школу, дитячий садок, автобусну зупинку і численні житлові будинки, а також спричинили загибель і поранення десятків цивільних осіб", - заявила українська дипломатка.

Заступниця постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні наголосила на тому, що "вільний світ зберігає абсолютну політичну, економічну та військову перевагу над Російською Федерацією та кількома державами-паріями, які продовжують її підтримувати". "Ця перевага повинна бути повністю використана для протидії й, зрештою, перемоги над державою-агресором", - додала вона.

Читайте також: Вирок ЄСПЛ у справі Україна проти Росії: що встановив суд, і які наслідки матиме рішення

Костенко підкреслила, що йдеться не лише про підтримку України, а й "про дотримання міжнародних норм і недопущення прецеденту, коли сила перемагає". "Україна не обирала цю війну. Однак у нас немає іншого вибору, окрім як боротися, щоб захистити нашу територію від руйнування, а наш народ – від винищення. Ми вдячні всім міжнародним партнерам, які сприяють зміцненню спроможностей Збройних Сил України та допомагають нам у боротьбі з агресією. Оскільки інтенсивні бойові дії тривають, потужна політична підтримка та подальша військова допомога є більш критично важливими, ніж будь-коли", - заявила Костенко.

Як повідомляв Укрінформ, загальні бойові втрати російських військ в Україні з 24 лютого 2022 року по 17 липня 2024 року становлять близько 562 тисяч 510 осіб, зокрема за останню добу - ще 1110 осіб.

Фото ілюстративне

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-