Росія намагається використовувати антисемітизм як пропагандистську зброю проти України - Посол США
Як повідомляє Укрінформ, про це в столиці Аргентини, Буенос-Айресі, під час онлайн брифінгу для преси заявила посол США Дебора Ліпстадт, спецпосланниця США з моніторингу та боротьби проти антисемітизму. Повний текст її спілкування з журналістами викладений на сайті Державного департаменту США.
«Я перебуваю у дуже тісному контакті з Послом України в Сполучених Штатах (Оксана Маркарова – ред.) … Боротьба проти антисемітизму дуже часто є резонансною у цих розмовах з нею та із її співвітчизниками, тому що Росія намагалася використовувати антисемітизм, а також звинувачення у нацизмі й фашизмі проти України, як частину своєї пропаганди, як складову своєї війни. Тож це питання, за визначенням, знаходиться у нашому порядку денному», - зазначила представниця американського дипломатичного корпусу.
Вона зауважила, що на цей час їй, як представниці уряду США, не вдалося особисто побувати в Україні, але вона сподівається здійснити такий візит у майбутньому.
«Ми не обманюємося, що ці Глобальні рекомендації (з протидії антисемітизму) викорінять антисемітизм. Але ми вважаємо, що вони надають дуже гарну дорожню карту або план не лише для керівників уряду, а й для керівників держав, міст, неурядових організацій, університетів тощо, - в тому, що вони можуть зробити для боротьби з антисемітизмом. Ми продовжуємо набирати підписантів. Останньою вчора була Україна, і було дуже зворушливо, що вони (українці) приєдналися до цієї групи націй», - сказала Дебора Ліпстадт.
Посол США повідомила, що уряд їх країни ініціював створення Глобальних рекомендацій з протидії антисемітизму близько 8 місяців тому, з урахуванням кращого міжнародного досвіду такої боротьби, та із залученням міністрів юстиції та представників академічної спільноти з різних країн. Від початку до ініціативної групи входили 18 країн. Під час інавгураційній презентації цього документу, яке відбулося вчора (18 липня 2024 року) в міністерстві закордонних справ Аргентини, під представленими Рекомендаціями підписалися вже 38 держав та міжнародних організацій, включаючи Україну.
Як вже повідомлялося, боротьба проти антисемітизму та його проявів є складовою державної політики України. Зокрема, закон України «Про запобігання та протидію антисемітизму в Україні» був прийнятий та є чинним з вересня 2021 року.