Лише «занепокоєння» НАТО у відповідь на дії Росії робить його схожим на ООН - Огризко
Таку думку висловив колишній міністр закордонних справ, керівник Центру дослідження Росії Володимир Огризко у відеоблозі міжнародного експерта Ігоря Долгова, передає Укрінформ.
«Для мене було б крайньою формою жаху, якби НАТО перетворилося на щось подібне до того, ким сьогодні є ООН, коли ухвалюються красиві декларації, на які ніхто не звертає жодної уваги. А НАТО десь поступово, але невпинно до цієї межі підходить, тому що НАТО, яке не може зреагувати на те, що відбувається, і висловлює лише «серйозне занепокоєння», означає, що ситуація виходить з-під контролю», - сказав Огризко.
У цьому контексті він нагадав, що починаючи від розпаду СРСР і до 2014 року Захід не реагував на те, що відбувалося на цьому просторі, зокрема на російську агресію проти Грузії 2008 року. Ексглава МЗС зазначив, що з 2014 року «щось легеньке» з’явилося, але у НАТО переважно прагнули «не побачити, проїхати, забути» те, що вчинила Росія.
«І лише 2022 рік став якоюсь віхою в цьому плані. Але цей процес прокидання іде надзвичайно повільно. Якщо на Заході не зрозуміють, що з Росією треба боротися її ж методами і що НАТО повинно перетворитися в реальний інструмент миру, а не висловлювання якихось чергових стривоженостей і занепокоєнь, тоді в НАТО буде погана перспектива», - вважає Огризко.
Як повідомляв Укрінформ, у Празі 13 - 15 вересня відбудеться засідання найвищого військового органу НАТО – Військового комітету.
Під час першої сесії начальники генеральних штабів НАТО обговорять виконання рішень, прийнятих главами держав і урядів Альянсу на Вашингтонському саміті в липні 2024 року. У межах пакета підтримки України НАТО на другій сесії також обговорюватиметься створення програми НАТО зі сприяння безпеці й навчанню для України (NSATU).
Під час третьої сесії на засіданні обговорять запуск Спільного центру аналізу, підготовки та навчання НАТО-Україна (JATEC).