У Варшаві проходить засідання Міжпарламентської асамблеї Україна-Польща
Під час асамблеї обговорюється весь спектр українсько-польських відносин у політичній, економічній та безпековій сферах, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Під час відкриття асамблеї Кондратюк подякувала Польщі за військову та гуманітарну допомогу, яку Варшава надає Києву від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, а також за те, що Польща прийняла мільйони українських жінок і дітей на початку російської агресії. У цьому контексті Кондратюк наголосила, що станом на сьогодні 700 тис. українців працюють і сплачують податки у Польщі, роблячи свій значний внесок в економіку РП.
Заступниця голови ВР підкреслила, що Україна дякує Польщі за підтримку європейських та євроатлантичних прагнень України і висловила очікування, що під час Польського головування в ЄС у першій половині 2025 року можна буде очікувати на позитивну динаміку інтеграції України з ЄС.
Своєю чергою Веліховська зауважила, що це перше очне засідання асамблеї за чотири роки, і є багато важливих питань для обговорення.
У Варшаві триває Міжпарламентська асамблея України і Польщі / Фото: Юрій Банахевич, Укрінформ
Вона зазначила, що від початку війни польське суспільство, державні органи та органи місцевого самоврядування допомагали Україні та українцям, а це означає, що українці можуть розраховувати на поляків у складну хвилину. Віцемаршалок Сейму також подякувала Україні за готовність допомогти Польщі під час повені, що на сьогодні спостерігається на півдні та південному заході Польщі.
Як передавало агентство, під час засідання асамблеї обговорюються чотири теми: російська агресія проти України, міжнародні дії Польщі на підтримку України, зокрема підтримка щодо членства в НАТО; безпека в регіоні (питання російської дезінформації, кібератак і гібридних загроз); Польсько-українська економічна та бізнес-співпраця, зокрема у сфері енергетичної безпеки. Крім того, обговорюється функціонування Ради з питань співробітництва з Україною як ефективного інструменту розбудови двосторонніх відносин.