Зеленський пояснив, чому війна не може завершитися мовчанням на лінії фронту

Зеленський пояснив, чому війна не може завершитися мовчанням на лінії фронту

Відео
Укрінформ
Невизначене майбутнє дітей, яких Росія викрала з тимчасово окупованих територій України, є однією з причин, чому ця війна не може завершитися мовчанням на лінії фронту.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив у Рейк’явіку під час виступу на 76-й сесії Північної ради, передає кореспондент Укрінформу.

«Намагання стерти ідентичність (українських дітей - ред.) є практикою, що дорівнює геноциду. Росія це робить від самого початку нападу. Міжнародний кримінальний суд вже виписав ордер на арешт Путіна за його дії... Найбільш критичним є невизначене майбутнє цих дітей, і це одна з причин, чому ця війна не може завершитися мовчанням на лінії фронту», - розповів Зеленський.

Він підкреслив, що необхідно повернути вкрадених дітей в Україну.

«Ми знаємо, де і в якому стані знаходяться декотрі з цих дітей; знаємо про те, як їх вчать забувати Україну. Це діти з сиротинців, це діти, яких через російські процеси фільтрації відокремили від їхніх родин; це і немовлята, і підлітки. Дуже багато молодих життів, які не мали б бути розпорошені по всій Росії, їх не мали б вчити ненавидіти Україну», - зауважив глава держави.

Читайте також: Зеленський у Рейк'явіку зустрівся із президенткою Ісландії

У виступі перед Північною радою Зеленський закликав її учасників допомогти у відновленні тривалого і справедливого миру.

«Ми повинні відновити силу міжнародного права, Статуту ООН, маємо забезпечити нашу територіальну цілісність, безпеку наших людей так само, як це мають ваші народи та інші народи світу», - сказав Зеленський.

Для цього, за його словами, треба далі тиснути на Росію, щоб вона завершила цю війну. «Ефективні санкції, боротьба з тіньовим російським флотом, забезпечення українських солдатів усім необхідним, - це ті кроки, які дозволять принести мирні перспективи швидше», - запевнив Президент.

Окремо він зупинився на членстві України в НАТО.

«Україна гідна бути членом НАТО. Я дякую вашим країнам за підтримку нашої держави у цьому напрямку з точки зору забезпечення однозначності цього рішення. Без такого рішення тривалого, міцного миру не можна буде досягнути», - заявив Зеленський.

Читайте також: Зеленський на саміті у Рейк’явіку закликав оснащувати бригади ЗСУ і більше інвестувати у виробництво зброї

Також Президент подякував країнам Північної Європи за підтримку Плану перемоги. "Я дякую вашим країнам, які підтримують План перемоги. Це потужний інструмент з набором пунктів, які примусять Росію до справжнього миру", - розповів глава держави під час виступу.

Як повідомлялося, 28 жовтня у столиці Ісландії Рейк’явіку відбувся четвертий саміт Україна – Північна Європа. У спільній заяві саміту прем’єр-міністри Ісландії, Данії, Норвегії, Швеції та Президент України вказали, що підтримують План перемоги та працюватимуть над тим, щоб сприяти його реалізації. Також у документі підкреслюється, що «майбутнє України – в НАТО».

Північна рада — це організація створена для координації співпраці між парламентами та урядами країн Північної Європи. До неї входять Фінляндія, Данія, Швеція, Ісландія та Норвегія.

Фото: ОП

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-