Сибіга: Світ має знати про Голодомор, щоб зрозуміти мотиви нинішньої агресії РФ
Про це він написав у соцмережі Х, передає Укрінформ.
«У День пам'яті жертв Голодомору ми віддаємо шану мільйонам українців, яких Сталін та його режим вбили голодом. Кремль намагався зламати хребет нашої нації, знищити цілі покоління. Цей жахливий злочин не має терміну давності», - наголосив Сибіга.
On the Day of Remembrance of the Holodomor Victims, we pay tribute to millions of Ukrainians that Stalin and his regime killed by hunger. The Kremlin tried to break the spine of our nation, eliminate entire generations. This horrible crime has no statute of limitations. pic.twitter.com/lfo0rEAcFR
— Andrii Sybiha 🇺🇦 (@andrii_sybiha) November 23, 2024
Він зазначив, що світ повинен знати про Голодомор, щоб зрозуміти справжні мотиви нинішньої агресії Росії проти України.
«Я закликаю всі країни, які ще не зробили цього, визнати Голодомор геноцидом українського народу. Ми повинні пам'ятати. Пам'ять - це наша сила», - написав очільник зовнішньополітичного відомства.
У заяві МЗС України зауважується, що сталінський тоталітарний режим у XX столітті та путінський злочинний режим у 21-му вдалися до геноцидів. Кремлівський режим прагне спричинити глобальну продовольчу кризу і голод, а Путін перетворив загрозу голоду на зброю.
«Росія системно і прицільно завдає ударів по нашій портовій інфраструктурі. Протягом липня – жовтня цього року Росія здійснила близько 60 таких атак. Як наслідок: пошкоджені та знищені майже 300 об’єктів портової інфраструктури, 22 цивільних судна. Такі дії мають всі ознаки геноцидальної політики», - наголосили у відомстві.
У МЗС підкреслили, що пам'ятаючи про Голодомор 1932-1933 років, незважаючи на російську збройну агресію, Україна залишається гарантом продовольчої безпеки для багатьох країн і регіонів світу.
«Ніхто в жодному куточку світу не повинен страждати від голоду. Ми, українці, як ніхто це розуміємо та готові це гарантувати. Українське зерно є гарантом глобальної продовольчої безпеки. Суверенна Україна є гарантом всеосяжного, справедливого і сталого миру», - йдеться у заяві.
У МЗС нагадали, що 28 країн визнали Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу на парламентському рівні і Україна продовжує дипломатичні зусилля на цьому напрямі.
«Важливо, щоб кожен розумів: злочини, які залишилися безкарним у минулому, мають прямі наслідки для сьогодення. Світ повинен дати справедливу оцінку злочинам Москви минулого та сильну відповідь на нинішню глобальну російську загрозу», - йдеться у заяві.
Як повідомляв Укрінформ, цієї суботи в Україні вшановують пам'ять жертв Голодоморів. Цей день пам'яті відзначають щороку у четверту суботу листопада на підставі указів Президента 1998 та 2007 років.
Українці у ХХ сторіччі пережили три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.
Фото: mfa.gov.ua