Захід має відповісти на ракетний шантаж Путіна збільшенням допомоги Україні - польський політолог
Таку думку в коментарі Укрінформу висловив польський політолог, колишній представник НАТО у Москві, а нині провідний дослідник Варшавського центру східних досліджень (OSW) Роберт Пшель.
«Це дійсно було таке демонстративне послання російського режиму, щоб шантажувати партнерів України, а також спробувати залякати українців, що зробити важко, тому що вони вже так багато страждали, і бомбові загрози та ракетні атаки для них, на жаль, є частиною повсякденного життя. Відповідь, якою її бачать люди в Польщі, - ми маємо керуватися нашими інтересами і пріоритетами, сконцентруватися на тих речах, які можемо зробити. Наприклад, докласти навіть більше зусиль, щоб допомогти Україні», - сказав Пшель.
За його словами, це означає більше поставок озброєння для України, розвиток її військових спроможностей, надання більшої кількості засобів стримування та протиповітряної оборони.
За словами експерта, демонстративний удар, якого РФ завдала по Дніпру експериментальною балістичною ракетою середнього радіусу дії, мав на меті показати спроможності Росії.
«Але ж у цьому немає нічого нового. Найгірше, що ми могли б зробити, це по-справжньому злякатися. Деякі люди реагують саме так, і це велика помилка. Страх не є відповіддю, він не вирішить питання, а лише спровокує Путіна, який побачить, що його операція мала успіх, тож йому варто завдавати більше ударів та висловлювати більше погроз. Єдина відповідь, яку можуть зрозуміти в Москві, – це мова сили», - підкреслив польський експерт.
Він зауважив, що партнерам України слід пам'ятати, що Україна має право отримувати всю цю військову допомогу від союзників і партнерів для захисту від російської агресії.
«Ми не маємо ані секунди сумніватися, передаючи в Україну озброєння й ракети, щоб вона могла захищатися, включаючи легітимні удари по цілях на території Росії. Ми не вдаємося таким чином до ескалації - це Росія вдається до ескалації. І ми маємо не піддаватися цій російській дезінформації, пропаганді та шантажу, якими Кремль намагається уразити не лише Україну, а й нас», - заявив Пшель.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні у Нью-Йорку з ініціативи України відбулося екстрене засідання Ради Безпеки ООН для обговорення, зокрема, застосування Росією нової балістичної ракети по Дніпру, а також загрози розширення конфлікту після залучення північнокорейських військ та нових поставок до РФ балістичних ракет із КНДР.
За даними Повітряних сил Збройних сил України, вранці 21 листопада війська РФ запустили міжконтинентальну балістичну ракету, ракету «Кинджал» та сім крилатих ракет Х-101, при цьому підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21 листопада Путін заявив, що російська армія вдарила по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності «Орєшнік», нібито у відповідь на застосування Україною американських і британських далекобійних ракет.