Культурна спадщина у ХХІ-му столітті: українська парадигма
Організатор: Міністерство культури України.
Учасники: Євген Нищук - міністр культури України; Тамара Мазур - заступник міністра культури України; Густаво Араоз - Почесний президент ICOMOS; Олександр Слобожан - виконавчий директор Асоціації міст України; Ірина Френкель - директор Українського центру культурних досліджень; Катерина Гончарова - заступник директора з наукової роботи.
Довідково. Захід відбудеться в рамках візиту в Україну Почесного президента ICOMOS Густаво Араоза для участі в Міжнародній конференції "Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація", яка пройде 19-20 жовтня у Вінниці.
Підсумкові матеріали:
Переважна більшість громад використовують пам'ятки історико-культурної спадщини для суспільних потреб
Майже 75% громад, де є в наявності об'єкти історико-культурної спадщини, використовують їх для суспільних потреб. І тільки 20% громад готові виділяти кошти на відновлення та реставрацію пам'яток.
Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
«Майже у всіх громадах наявні об'єкти, які мають охоронний статус, це або пам'ятки місцевого, або національного чи навіть світового значення. Ці об'єкти використовуються по різному: в 75% громад використовують історичні будівлі для суспільних потреб. Це і вокзали, школи, лікарні, різні бюджетні установи. 80% громад, які нам прозвітували, і в яких наявні історичні пам'ятки, говорять про те, що ці пам'ятки потребують або реконструкції, або ремонту, або відновлення. В 2014 році була започаткована бюджетна децентралізація, ресурси громад були збільшені . І за 3-4 роки з того переліку об'єктів, які потребують відновлення, 20% опитаних повідомили, що вони вже можуть і вже виділяють кошти на поновлення чи реставрацію цих пам'яток», - сказав Слобожан.
Як приклад, він навів відновлення садиби Л.Кеніга у м. Тростянці.
Водночас Слобожан зазначив, що для проведення відновлення історико-культурної спадщини громади повинні розробити відповідну документацію - мати історико-архітектурний опорний план, який необхідний для розвитку міста з урахування історико-культурної спадщини. Такий документ, за його словами, є тільки у 30% громад. Натомість 80% громад мають генеральний план розбудови.
Відео з прес-конференції:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк