Допомога української діаспори під час війни: спроможності, координація, герої
Організатор: Укрінформ.
Учасники: Стефан Романів - перший віцепрезидент Світового конгресу українців (СКУ); Мирослав Скірка - голова Спілки українців поляків; Олександра Хичій - президент Конгресу українців Канади; Юрій Данилишин - голова Управи Українського культурного товариства «Просвіта» в Аргентині та регіональний віцепрезидент Світового конґресу українців у Латинській Америці; Павло Садоха - голова Спілки українців у Португалії, регіональний віцепрезидент Світового конґресу українців у Західній і Південній Європі.
Формат заходу - онлайн (Zoom)
Журналісти зможуть поставити питання онлайн через ZOOM.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com
Акредитація триватиме до 12:00 22 березня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання, після чого буде надано доступ до посилання на захід в zoom.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
У Лісабоні запрацював центр для українців, що вимушено полишили батьківщину
У Лісабоні на базі суботньої школи «Дивосвіт» при Спілці українців у Португалії створили ресурсний центр для потреб українських громадян, що вимушено полишили України у зв’язку з широкомасштабним вторгненням рф.
Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомив голова Спілки українців у Португалії, регіональний віцепрезидент Світового конґресу українців у Західній і Південній Європі Павло Садоха.
«Уже працює. Минулої суботи вже прийняли 80 нових дітей. Позитивно, що цей центр має підтримку з боку місцевої влади, зокрема муніципалітету Лісабона», – сказав він.
За словами Садохи, при центрі відкрито кабінет медичних консультацій, також там працюють україномовні психологи, а адвокати безкоштовно надають у центрі юридичну допомогу та допомагають з оформленням документів.
Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
За даними ООН, від початку російського вторгнення в Україну 24 лютого щонайменше 10 мільйонів українців були змушені залишити свої домівки.
У діаспорі розповіли, як наближають перемогу України у війні з рф
Представники Світового конґресу українців (СКУ) розповіли про те, як українці за кордоном підтримують Батьківщину та допомагають їй у війні з росією.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, на пресконференції «Допомога української діаспори під час війни: спроможності, координація, герої» виступили перший віцепрезидент СКУ Стефан Романів; голова Об'єднання українців у Польщі (ОУП) Мирослав Скірка, голова Управи Українського культурного товариства «Просвіта» в Аргентині та регіональний віцепрезидент СКУ в Латинській Америці Юрій Данилишин; голова Спілки українців у Португалії, регіональний віцепрезидент СКУ в Західній і Південній Європі Павло Садоха.
Перший віцепрезидент СКУ Романів підкреслив, що діаспора ретельно вивчає потреби України. Зокрема, контактує у цих питаннях з українським урядом.
«Коли ми говоримо про допомогу, крім гуманітарної допомоги, ми також говоримо про те, що є і мілітарна допомога… Ми мали зустріч із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою минулого тижня у Львові, який нам дав певні вказівки, що потрібно. А потрібно було ту зброю, яка сьогодні необхідна для України, щоб можна було в повітрі воювати з російським агресором», – сказав він.
За його словами, діаспора також розпочала різноманітні акції щодо обвинувачення путіна як воєнного злочинця та росії як терористичної країни. Також українці за кордоном закликають банити російські продукти, грошові перекази в Росію через Swift.
Крім того, за словами Романіва, фонд СКУ з підтримки України #UnitedWithUkraine уже зібрав 25 мільйонів доларів на підтримку України.
У свою чергу голова Об'єднання українців у Польщі Мирослав Скірка розповів, що польські громадські організації, з якими тісно співпрацює й ОУП, організовують допомогу українським захисникам. Вони закуповують тепловізори, квадрокоптери, бронежилети, шоломи тощо.
За його словами, українці, які були вимушені полишити батьківщину, отримують допомогу в Польщі. З цією метою, зокрема, 24 лютого у Варшаві разом з фондом «Наш вибір» було організовано координаційний пункт, де працюють волонтери. Завдяки його роботі за п'ять днів у Варшаві близько 15 тис. українців розмістилися у польських родинах.
Також українські громади в Польщі організовують гуманітарну допомогу Україні, тісно співпрацюючи з органами місцевого самоврядування. Зараз громади концентруються на наданні допомоги захисникам України, зокрема теробороні.
Регіональний віцепрезидент СКУ в Латинській Америці повідомив, що Південна Америка зосередилася на гуманітарній допомозі. Українська громада пікетувала російські посольства в Аргентині, Бразилії та Парагваї, розповідала місцевій пресі та на телебаченні правду про вторгнення росії.
З Аргентини вилетіли два літаки з гуманітарною допомогою, зібраною місцевими українськими громадами. Також допомога надійшла від громад у Бразилії.
Водночас зараз в Аргентині, Бразилії та Парагваї триває збір фінансової допомоги, яка згодом надійде до СКУ.
Регіональний віцепрезидент СКУ в Західній і Південній Європі Павло Садоха повідомив, що разом із діаспорою до підтримки Української держави активно долучилася Португалія на державному рівні, зокрема на рівні португальського МЗС, Міністерства оборони. Португалія підтримує біженців з України.
Українська ж громада Португалії була готова та надавала допомогу захисникам України ще з 2014 року. Зараз вона політично підтримує Україну, працює з біженцями, висвітлює позицію України в португальських ЗМІ.
Водночас Садаха попередив, що в Євросоюзі активізувалися різні асоціації та програми «руского міра», які вже почали контактувати з українськими емігрантами і, щонайгірше, з українськими дітьми.
«Зараз у Португалії, зокрема, немов гриби, повиростали російські проєкти, такі суботні школи, які пишуть, що вони є українськими, хоча ми знаємо, що вони ще місяць тому співпрацювали з російським посольством. Вони залучають до своєї роботи українських мігрантів, які не знають ситуації і є легкими жертвами того «руского міра», - розповів голова Спілки українців Португалії.
За його словами, зі свого боку діаспора звернулися до міністра внутрішніх справ Португалії, щоб кожна така школа була контрольована державою.
«Адже дуже просто отримати персональні дані жінок, дітей українських командирів та політиків, тих людей, яких Путін вважає своїми ворогами, щоб їх взяти в заручники чи якось інакше використати», – додав Садоха.
Як повідомляв Укрінформ, Світовий конґрес українців напередодні надзвичайного саміту лідерів НАТО, що відбудеться 24 березня у Брюсселі, закликав лідерів держав Альянсу негайно надати Україні більше оборонного озброєння.
24 лютого президент рф володимир путін оголосив про початок широкомасштабного вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють та знищують ключові об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
За даними ООН, щонайменше 10 мільйонів українців у зв’язку з російською агресією були змушені залишити свої домівки.
Відео:
Video: