Презентація міжнародного інструменту RuAssets з виявлення прихованих російських і білоруських активів
Організатор: Укрінформ.
Учасники: Сергій Мільман - засновник і СЕО YouControl; Олексій Жиренков - Team lead RuAssets; Олександр Новіков – голова Національного агентства з питань запобігання корупції; Володимир Когут – начальник 2-го відділу управління виявлення та розшуку активів Агентства з розшуку та менеджменту активів; Дмитро Золотухін - директор Інституту постінформаційного суспільства, автор і тренер OSINT Academy; Дмитро Худенко - начальник Департаменту кримінального аналізу Національної поліції України.
Коротко. Українська ІТ-компанія, що створює сервіси на основі відкритих даних, YouControl розробила міжнародний інструмент для перевірки зв'язків юридичних та фізичних осіб з російськими і білоруськими активами. Платформа RuAssets виявляє причетність компаній та людей з різних куточків світу до російських та білоруських національних публічних діячів з метою заморожування їх рахунків та арешту майна. Також дозволяє шукати зв’язки між країнами СНД, сигналізує про пов’язаність з підсанкційними особами, воєнними терористами та пропагандистами.
Учасники онлайн-пресконференції розкажуть про особливості та переваги міжнародного інструменту RuAssets, його технічну складову, а також для яких цілей НАЗК може використовувати інструмент з виявлення прихованих російських і білоруських активів.
Формат заходу - онлайн (Zoom)
Журналісти зможуть поставити питання онлайн через ZOOM.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com
Акредитація триватиме до 12:00 1 квітня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання, після чого буде надано доступ до посилання на захід в Zoom.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
У Києві презентували інструмент з виявлення прихованих російських і білоруських активів RuAssets
Компанія YouControl розробила міжнародний інструмент RuAssets для перевірки зв'язків юридичних та фізичних осіб з російськими і білоруськими активами.
Презентація платформи відбулася на пресконференці в Укрінформі.
"Продукт RuAssets покликаний викрити винних в окупації України та попередити весь світ про загрозу співпраці з бізнесом, що має зв'язки із російською федерацією та білоруссю... Чим швидше міжнародна спільнота ухвалить рішення про відмову від співпраці з цими країнами, тим швидше "загнуться" компанії, що фінансують війну проти України", - сказав засновник і СЕО YouControl Сергій Мільман.
За його словами, платформа RuAssets виявляє причетність компаній і людей з різних куточків світу до російських та білоруських національних публічних діячів з метою заморожування їхніх рахунків та арешту майна. Система також дозволяє шукати зв’язки між країнами СНД, сигналізує про пов’язаність з підсанкційними особами.
RuAssets дозволяє виявляти приховані зв'язки з країною-агресором через ланцюжки посередників. Мільман пояснив, що відслідковуються навіть непрямі контакти: через родичів, роботу, посадові повноваження. Система містить найповніших список російських та білоруських публічних діячів із понад 100 джерел, проводить аналіз даних офіційних відкритих реєстрів. Зокрема, до платформи додані дані про кінцевих бенефіціарів компаній з 18 країн.
Крім того, до системи додається інформація про пропагандистів, воєнних злочинців. Розробники передбачили функцію пошуку за прізвищем особи, назвою компанії.
"Важливо підкреслити, що такі речі не тільки спроможні захистити нас від агресії й задушити російську економіку, а й надати поштовху нашій державі бути, по-перше, прозорою, по-друге, надавати майбутнє для сфери бізнесу", - прокоментував директор Інституту постінформаційного суспільства Дмитро Золотухін.
Інструмент RuAssets зможуть використовувати правоохоронні органи, органи державної влади для пошуку російських та білоруських активів. Представники бізнесу за допомогою платформи зможуть перевіряти контрагентів, журналісти - шукати інформацію для своїх розслідувань. Зокрема, платформу вже використовують Національне агентство з питань запобігання корупції, Агентство з розшуку та менеджменту активів, Національна поліція.
Як повідомлялося, 24 лютого президент рф володимир путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну. Російські війська обстрілюють і знищують об'єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
Європейський Союз, США, інші країни світу застосували потужні санкції проти країни-агресора.
Відео:
Video: