Незаконне ув‘язнення та засудження журналістів в окупованому Криму
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікер: Таміла Ташева - постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим.
Теми до обговорення:
Окупаційна журналістика: російські пропагандиські наративи на території півострова.
Заходи в рамках Кримської платформи у 2022 році.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: ukraine.media.centre.kyiv@gmail.com
Акредитація триватиме до 12:00 7 червня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
На Херсонщині загарбники утримують в заручниках близько 600 осіб – Ташева
На Херсонщині російські загарбники утримують у своїх катівнях близько 600 осіб, також викрадених мешканців області вивозять у Крим.
Як передає Укрінформ, про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.
«За нашою інформацією, на території Херсонської області близько 600 людей, які перебувають у підвальних приміщеннях, у спеціально обладнаних приміщеннях, в катівнях», - сказала Ташева.
За її словами, близько 300 осіб перебувають «у підвалах» в Херсоні, решта - в інших населених пунктах області. Людей утримують, зокрема, у будівлі Херсонської ОДА, в СІЗО, у ПТУ №17 міста Генічеськ.
Як зазначила Ташева, за інформацією, яку отримує Представництво з різних джерел, викрадених утримують у нелюдських умовах, до них застосовують тортури.
Також частину викрадених мешканців Херсонської вивозять у Крим, їх утримують у Сімферопольському СІЗО в окремому блоці та в Севастополі. Там утримують як цивільних заручників, серед яких і активісти, журналісти, так і військовополонених. Так само вивозять у Крим викрадених людей з території Запорізької області.
Також серед викрадених, яких утримують у Сімферопольському СІЗО, є люди, що намагалися виїхати через Крим із Маріуполя і яких затримали на адмінмежі під час так званих фільтраційних заходів, розповіла Ташева.
Як повідомляв Укрінформ, на Херсонщині загарбники блокують зелені коридори, евакуацію, викрадають мирних жителів, серед яких журналісти, керівники громад, депутати, активісти, учасники АТО, фермери, вчителі. На тимчасово захопленій території регіону закінчуються ресурси, зупинився бізнес.
У місцях позбавлення волі у Криму перебувають 16 громадянських журналістів - Ташева
В окупованому Криму у місцях позбавлення волі перебувають 16 громадянських журналістів, серед них одна жінка - Ірина Данилович.
Про це повідомила постійна представниця Президента в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.
«Після 2015 року на території півострова через те, що не працювали незалежні медіа, з’явилося таке поняття (громадянська журналістика – ред.). Це ті люди, які до того не мали жодного стосунку до журналістської роботи, професійної роботи. Це дуже часто колишні юристи, працівники сфери обслуговування, які просто брали телефони в руки і фільмували те, що відбувається на території Криму. І протягом останніх 7 років і зараз в тому числі більшість інформації ми маємо від таких громадянських журналістів», - зазначила Ташева.
За її словами, 16 таких журналістів перебувають нині у місцях позбавлення волі. Серед них - Ірина Данилович, яка висвітлювала судові процеси, розповідала про сферу медицини. Вона єдина жінка, яка переслідується за свою журналістську діяльність. Зараз Данілович перебуває у Сімферопольському СІЗО.
Ташева також зауважила, що методички щодо переслідування журналістів і "зачищення" інформаційного поля, які російська федерація використовувала на території Криму та в ОРДЛО, продовжують використовувати на захоплених територіях після початку повномасштабного вторгнення.
Як повідомляв Укрінформ, активістка та громадянська журналістка Ірина Данилович зникла 29 квітня в тимчасово окупованому Криму, коли поверталася з роботи додому. Того ж дня в її будинку в селі Владиславівка біля Феодосії, де вона проживала з батьками, російські силовики провели обшук, якого вилучили її телефон і техніку.
Викрадення Данилович має ознаки насильницького зникнення відповідно до Міжнародної конвенції про захист усіх осіб від насильницьких зникнень.
Раніше рф позбавила волі 13 кримських журналістів.
У Криму дітей змушують вчити промови путіна – Ташева
У тимчасово окупованому Криму дітей у навчальних закладах змушують вчити промови президента рф володимира путіна.
Як передає Укрінформ, про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила постійна представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.
«Що дуже загрозливо для нас, це те, що вони (окупанти - ред.) фактично заставляють вчити промови путіна, але перекладаючи їх на дитячу мову, в навчальних закладах середніх або навіть у дитячих садочках», - сказала Ташева.
Вона також зазначила, що один з наративів, який намагаються транслювати окупанти на території півострова, про путіна як про лідера Криму, тому весь окупований півострів завішаний портретами путіна – він на бігборах, на сітілайтах.
Як повідомляв Укрінформ, в окупованому Криму у місцях позбавлення волі перебувають 16 громадянських журналістів.
У Криму окупаційні медіа використовуються як окремий фронт війни проти України – Ташева
На території ТОТ АР Крим після повномасштабного вторгнення росії окупаційні медіа використовуються як окремий фронт війни проти України.
Як передає Укрінформ, про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ повідомила постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.
«На території Кримського півострова після 24 лютого, після повномасштабного вторгнення, медіа використовуються як окремий фронт війни проти України. Відповідно ті всі пропагандистські російські наративи, які вони ширять у кримських окупаційних медіа, звісно, певну роль відіграють у зомбуванні населення Кримського півострова», - зазначила Ташева.
Як приклад, вона згадала наратив про те, що Крим у безпеці, тут не буде війни, поки російські військові виконують «задачі спецоперації» в Маріуполі, Мелітополі і в Херсоні, про виконання якоїсь «святої місії» російськими військами. Інший наратив активно поширюється і в соціальних медіа, і в пропагандистських телеканалах – це те, що Кримський міст надійно захищений, і йому нічого не загрожує. Водночас, перед цим у Криму поширювали інформацію про те, що окупаційна влада просить цивільне населення утримуватися від поїздок по мосту, тому що він може бути обстріляний.
Наступний наратив – про зростання цін у Криму. Мовляв, ціни в Криму штучно завищують ті, хто хоче нажитися на простих громадянах, і начебто Аксьонов (так званий керівник Криму) і «керівники» інших «адміністрацій» особисто будуть ціни врегульовувати. «Це дуже важлива інформація, яку вже фактично сама визнає окупаційна «адміністрація», що ціни в Криму … зростають. Це зрозуміло, в силу санкцій, які були накладені, в силу того, що ланцюжки постачання … були зруйновані, тому певні товари просто не надходять на територію півострова», - сказала Ташева.
Є наратив, що, буцімто, завдячуючи рішенням володимира путіна і поверненню води через Північно-Кримський канал, з’явилося нове вікно можливостей для сільгосппідприємництва. Як нагадала Ташева, збитки, завдані Україні через підрив дамби на Херсонщині - колосальні.
Є наративи, пов’язані з мілітарною, безпековою складовою.
Як зазначила Ташева, простежуються наративи, що є адаптовані під Крим, а є й ті, що характерні для території рф. Зокрема, йдеться про «місію» путіна, «денацифікацію», про захист російськомовного населення. Ташева зазначає, що можна згадати події 2014 року, коли одним з ключових наративів, що поширювався у Криму для залякування населення, був наратив про захист від «бандерівців», «української хунти».
Як повідомляв Укрінформ, у Криму в школах та дитсадках дітей змушують вчити промови путіна, перекладені «на дитячу мову».
Відео:
Video: