Робота портів у воєнний стан
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікер: Дмитро Барінов - заступник голови Адміністрації морських портів по взаємодії з органами влади.
Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Три українські порти у травні обробили майже 1,3 млн тонн вантажів – АМПУ
Три діючі українські порти на Дунаї у травні обробили майже 1,3 млн тонн вантажів.
Про це розповів заступник голови Адміністрації морських портів по взаємодії з органами влади Дмитро Барінов під час брифінгу на тему «Робота портів у воєнний стан» у Медіацентрі Україна - Укрінформ.
«Всього в Україні є 18 портів, 5 з них – були тимчасово окуповано у 2014 році, ще 4 – після початку повномасштабного вторгнення рф. Також 6 українських портів заблоковані з моря. Тобто, всього працює 3 порти в дунайському напрямку – Рені, Ізмаїл та Усть-Дунайськ. У березні разом вони перевантажили 400 тисяч тонн вантажів, здебільшого агропромислова продукція, а вже у травні – близько 1,3 млн тонн. У червні плануємо довести їх вантажообіг до 1,5 млн тонн», - зазначив він.
Барінов зауважив, що наразі Рені, Ізмаїл та Усть-Дунайськ працюють фактично на межі, і збільшити вантажообіг портів можна лише за рахунок середньострокових та довгострокових рішень, зокрема, будівництва нових перевантажувальних комплексів.
«До початку війни усі українські порти щомісячно відвантажували близько 5 млн тонн агропродукції. Тобто, теперішній вантажообіг – це менше, аніж третина того, що відвантажувалось до військових дій. Це неможливо порівнювати, блокада б’є по нас», - зазначив представник АМПУ.
Як повідомлялось, в Міністерстві аграрної політики та продовольства України заявили, що російська блокада українських морських портів вже призвела до рекордного зростання цін на світовому ринку та неминуче вплине на світову продовольчу кризу і зростання інфляції.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк