Перші рішення Експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму

Перші рішення Експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму

Укрінформ
8 липня, 14:00 - брифінг на тему: «Перші рішення Експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму».

Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.

Спікер: Олександр Ткаченко - міністр культури та інформаційної політики.

Теми до обговорення:

Рішення Експертної ради Міністерства культури та інформаційної політики з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму.

Зустріч міністрів культури Центрально-Східної Європи у Львові та підписана по результатах Декларація про співробітництво.

Ввнесення змін до деяких законів України щодо заборони ввезення та розповсюдження на території України видавничої продукції, що стосується держави-агресора, республіки білорусь, тимчасово окупованої території України - позиція МКІП.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Технічний процес звільнення "Батьківщини-Матері" від герба СРСР буде непростим - Ткаченко

Технічний процес звільнення монумента "Батьківщина-Матір" у Києві від радянських пеорежитків, зокрема, від герба СРСР, буде непростим з точки зору безпеки.

Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко сказав на брифінгу в Медіа Центрі Україна — Укрінформ.

«Сам процес буде непростим з технологічної точки зору. Є кілька варіантів того, як ми можемо поступити. Але їх всі потрібно прорахувати, в тому числі з безпекового боку», - сказав Ткаченко.

Він закликав громадян долучатися до опитування щодо того, що треба зробити з гербом СРСР на щиті монумента. «Там уже, здається, близько 400 тисяч людей проголосувало. В принципі, можна здогадатися, за який варіант. Але чому це важливо було зробити? Тому що це основа демократичного суспільства. Коли люди можуть брати участь і все подальші рішення є зрозумілими, на що вони опираються. Не на точку зору дуже поважних патріотів, не на точку зору дуже неповажних патріотів, а на точку зору більшості людей», - сказав урядовець.

Глава МКІП, відповідаючи на запитання Укрінформу, зазначив, що відомство вперше використовує таку взаємодію з громадянами. «Я думаю, що надалі також будемо використовувати такий інструмент, але вони мають стосуватися лише дуже знакових та відомих усім українцям проблем», - зазначив Ткаченко.

Як повідомлялося, Міністерство культури та інформаційної політики 7 липня запустило опитування в застосунку "Дія" "Що будемо робити з гербом СРСР на щиті монумента “Батьківщина-Мати”?"

Українцям запропонували обрати, як саме вони бачать зміни до монумента: 1. Залишити все як є. 2. Зняти герб СРСР. 3. Замінити на тризуб — Державний Герб України.

Необхідно заборонити всю книжкову продукцію з рф – Ткаченко

У Міністерстві культури та інформаційної політики вважають, що необхідно заборонити не тільки російськомовну продукцію з рф, а й завезення книг будь-якою іншою мовою з території країни-агресора.

Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко сказав на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

«Хотів би пояснити позицію Мінкульту. Ми за те, щоб заборонити ввезення будь-якої, не тільки російськомовної, а будь-якої книжкової продукції з території російської федерації», - зазначив Ткаченко.

Урядовець також прокоментував формування в Україні так званих «білих» списків російських артистів, які засуджують військову агресію рф та підтримують суверенітет України, та «чорних списків», у які вносять прибічників розв'язаної росією війни. Він вважає, що це питання варто унормувати одночасно у низці галузей. Йдеться не тільки про телебачення, кіно, музику, літературу. «Наша позиція полягає в тому, що складанням «чорних» списків, безперечно, має займатися СБУ. І, відповідно, воно має стосуватися всіх сфер, не тільки сфери однієї, як зараз у кіно, а й сфери музики, сфери книжкової продукції так, щоб не виникало різночитань та різного трактування та дій у тій чи іншій сфері, коли ми заміщаємо російський продукт», - сказав міністр.

Ткаченко уточнив, що особисто вважає, що було б простіше формувати тільки «чорні» списки. «Мені здається, замість того, щоб ускладнювати цю процедуру, варто рухатися одним треком. Є «чорні» списки, а ті, хто не в них – можна надалі із ними працювати», - додав урядовець.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 19 червня заборонила ввезення в Україну книг із росії та білорусі. У той же день парламент заборонив російську музику в українських медіа та у громадському просторі. Закон передбачає створення так званого "білого списку" російських артистів – переліку музичних виконавців (співаків) держави-агресора, які засуджують агресію проти України.

При подоланні наслідків русифікації та тоталітаризму важливо не допустити знищення пам'яті про значущих для України постатей та пам'яток - Ткаченко

Українцям варто бути виваженими та у процесі очищення публічного простору від російської імперської тоталітарної спадщини не допустити знищення пам'яті про справді значущих для України історичних постатей та пам'яток.

Про це міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко сказав на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

«У процесі очищення публічного простору від російської імперської тоталітарної спадщини важливо не допустити знищення пам'яті про справді значущих для України, конкретного міста або села історичних постатей. Кого ми маємо на увазі? Тих, хто зробив важливий внесок у розвиток української або світової науки, культури чи суспільного життя, були прихильними та толерантними до України та української культури, визнавали її, разом з іншими боролися із тотальним режимом чи зазнали переслідування», - сказав Ткаченко.

За його словами, твори мистецтва, щодо яких є суспільний консенсус, можна переміщати в інший простір. Варто пропонувати тимчасові рішення щодо тих чи інших пам'яток, в тому числі й маскування та закривання, аби уникнути поспішних рішень та не допустити втрати культурного надбання.

Урядовець зазначив, що недоцільним є використання у публічному просторі назв чи символів, пов’язаних з російською імперською чи радянською політикою, яке спрямоване на підкорення України та інших злочинів режиму, назви, що не пов’язані з українською історією, особами, що брали безпосередню участь у переслідуваннях учасників боротьби за незалежність, здійсненні політичних репресій та інших злочинів імперського та тоталітарного режимів, особами і подіями, що були міфологізовані імперською та тоталітарною пропагандою і до сьогодні використовуються російською пропагандою на поширення власних наративів.

Експертна рада МКІП з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму вже підготувала загальні рекомендації для органів місцевого самоврядування, громадських організацій з метою надання допомоги у подоланні антиукраїнського впливу російських цивілізаційних міфів, російської імперської та радянської тоталітарної спадщини у публічному просторі населених пунктів України.

Як повідомлялося, члени ради вважають, що процес подолання наслідків російської імперської та радянської тоталітарної політик має бути виваженим, ґрунтуватися на суспільному діалозі, відкритій фаховій дискусії, але водночас не може бути відкладеним у часі, адже це важлива складова ментального спротиву агресії.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-