«Місія «Україна»: міжнародна співпраця задля збереження культурної спадщини в час війни»
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікери: Олександр Ткаченко - міністр культури та інформаційної політики України; Катерина Чуєва - заступниця міністра культури та інформаційної політики України; Ігор Пошивайло - генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності; Тереза Патрісіо - президентка Міжнародної ради з охорони пам'яток та історичних місць (ІКОМОС); Апарна Тандон - провідна керівниця програми з надання першої допомоги культурній спадщині у час кризи Міжнародного центру з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей - ІККРОМ; Зейнеп Гюль Унал - віцепрезидентка Міжнародної ради з охорони пам'яток та історичних місць (ІКОМОС).
Теми до обговорення:
- підсумки візиту представників міжнародних організацій ІКОМОС та ІККРОМ у сфері збереження культурної спадщини України;
- міжнародна допомога у сфері збереженні культурної спадщини України - програма заходів реагування на надзвичайні ситуації, надання першої допомоги, документування пошкоджень й збереження культурної спадщини у воєнний час, а також її відновлення після війни.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання: офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Міжнародні організації допомагатимуть Україні в збереженні культурної спадщини - Ткаченко
Міжнародної ради з охорони пам'яток та історичних місць і Міжнародний центр з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей допомагатимуть Україні в збереженні культурної спадщини.
Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
"Вони будуть допомагати нам в питанні збереженні культурної спадщини, надаватимуть консультації з документування руйнувань, що дуже важливо...Методики збереження та реставрації об'єктів, певну фінансову, організаційну та іншу допомогу. Міжнародний досвід з точки зору не тільки привертання уваги до ситуації з культурною спадщиною в Україні, але й застосування експертизи міжнародних фахівців, діджиталізація цієї сфери та її убезпечення, створення спільних проєктів та обмін досвідом є надзвичайно важливими і вони потрібні тут і зараз", - сказав Ткаченко.
Він також зазначив, що під час зустрічі були намічені конкретні кроки для співпраці; експерти та теми тренінгів, які будуть проводитись для українських фахівців; розвиток фахової мережі на підтримку спадщини; фінансова підтримка проєктів; підтримка документування пошкоджень тощо.
Президентка Міжнародної ради з охорони пам'яток та історичних місць (ІКОМОС) Тереза Патрісіо зауважила, що їх організація хотіла на власні очі побачити руйнування в Україні, визначити нагальні потреби країни і підготувати ідеї, як можна допомогти.
"Ми обговорили першу допомогу, як вона буде плануватися, можливості навчання з активного реагування і механізму такого реагування для захисту культурної спадщини. Тобто є дуже позитивні результати", - сказала Патрісіо.
Як повідомлялося, представники світових організацій, які опікуються збереженням та охороною культурно-історичних місць у світі та перебувають з тижневим візитом в Україні, впродовж 12-13 липня відвідали зруйновані росіянами містечка Київщини та Чернігівщини.
Україні необхідна нова система захисту культурної спадщини від воєнних ризиків - МКІП
Заступниця міністра культури та інформаційної політики України Катерина Чуєва наголосили на необхідності розробки нової системи захисту культурної спадщини від воєнних ризиків.
На цьому вона наголосила під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
"До війни не можливо бути у повній мірі готовим... Ми мусимо розбудувати якісно іншу нову систему реагування на надзвичайні ситуації у царині збереження культурної спадщини", - сказала Чуєва.
Вона додала, що, на жаль, часто неможливо фізично захистити великі споруди або людей, але необхідно зробити все для того, щоб зменшити ризики, вчасно і правильно документувати пошкодження. "Це і є сьогодні наша робота і міжнародні партнери нас у цьому підтримують", - наголосила Чуєва.
Вона також подякувала міжнародним партнерам, державним інституціям та громадським організаціям за допомогу у збереженні культурної спадщини України, зокрема у складний воєнний час.
"Культурна спадщина може здаватися не на часі, але кожен українець, кожна людина у світі є носієм певної культури. Коли ми говоримо про культурну спадщину, то говоримо не лише про її матеріальне втілення в об'єктах та будівлях, а також говоримо про носіїв традицій, культури. З кожною людиною, яка стає жертвою цієї війни, ми втрачаємо частку світової культури", - пояснила заступниця міністра.
Як повідомлялося, представники світових організацій, які опікуються збереженням та охороною культурно-історичних місць у світі та перебувають з тижневим візитом в Україні, впродовж 12-13 липня відвідали зруйновані росіянами населені пункти Київщини та Чернігівщини.
Міжнародна рада з охорони пам'яток та історичних місць і Міжнародний центр з дослідження, збереження та реставрації культурних цінностей допомагатимуть Україні в збереженні культурної спадщини.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк