Рік війни. Як і чим сьогодні живе релігійна громада

Рік війни. Як і чим сьогодні живе релігійна громада

Укрінформ
14 лютого, 14:00 - брифінг на тему: "Рік війни. Як і чим сьогодні живе релігійна громада"

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікер: Айдер Рустемов - муфтій Криму та голова Духовного управління мусульман Криму.

Актуальні питання:

  • Рік війни. Як і чим сьогодні живе релігійна громада.
  • Віряни за кордоном. Як церква тримає зв’язок з ними.
  • Допомога в евакуації з тимчасово окупованого півострова.
  • Масова мобілізація кримських татар.
  • Релігійна дипломатія та інформвійна з пропагандою.
  • Віряни на війні. Духовні наставники на фронті.
  • Утиски кримських татар, порушення прав і свобод на території тимчасово окупованої АРК.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом.  У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

Голова Духовного управління мусульман Криму: Ми продовжуватимемо боротися до перемоги України 

Духовне управління мусульман Криму продовжуватиме свою діяльність і боротьбу проти російських загарбників до перемоги України. 

Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомив муфтій Криму та голова Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов. 

“Щодо життя наших громад після повномасштабного вторгнення — воно продовжується. На материковій частині України у нас 22 громади, вони продовжують свою статутну діяльність. Діяльність де-факто в місцях окупації неможлива. Але навіть якщо храми, мечеті будуть зруйновані, ми продовжуватимемо свою діяльність і боротьбу до кінця — до перемоги України та справедливості. Тому що релігійне та духовне життя це, в першу чергу, боротьба, за розум та серця людей”, - сказав Рустемов.

Голова Духовного управління мусульман Криму зауважив, що повномасштабне вторгнення, звичайно, вплинуло на діяльність релігійної інституції. 

“Наприклад, якщо говорити про свята в умовах війни, то на Курбан-байрам ми вирішили зробити тушковане м’ясо і передати його “на нуль”. В умовах війни ми провели перший Рамадан, він був особливий. Коли рашисти були біля Києва, ми зачинили три з чотирьох наших мечетей у Київській області. Евакуювали дітей і жінок,  а чоловіки залишилися тут і вирішили тримати опір так, як зможемо... Продовжувалась гуманітарна допомога  - ми залучили до цього всі організації, з якими працювали до цього. Пекли хліб, нам навіть вдалося перерахувати кошти на окуповані території”, - розповів голова Духовного управління мусульман Криму.

Він акцентував, що в рамках релігійної дипломатії Духовне управління мусульман Криму планує нарощувати гуманітарну допомогу для України. Зокрема, найближчим часом релігійна інституція завдяки такій співпраці планує запустити проект “мобільна кухня” у Херсоні. Також цей проект планують впровадити і в інших містах. 

Також, за словами Айдера Рустемова, в управлінні мусульман є намір готувати капеланів (імамів) для ЗСУ. 

“На жаль, там є певні труднощі з оформленням, але ми працюємо над цим. У нас є один капелан. Навіть у мене є такі наміри і ми працюватимемо в цьому напрямку”, - розповів він.  

За словами голови Духовного управління мусульман Криму, важливою для релігійної інституції також є інформаційна діяльність, адже російська пропаганда у мусульманському світі працює дуже потужно. 

“Багато мусульман по всьому світу кажуть: це не війна мусульман, це війна однієї християнської держави проти іншої і, мовляв, вам треба тримати нейтралітет. Ми завжди пояснюємо, що в Україні є щонайменше чотири духовні управління мусульман, також є багато інших громадських мусульманських організацій. І ми захищаємо свою Батьківщину”, - наголосив Рустемов.

Як повідомлялося, Меджліс та Кримськотатарський ресурсний центр розпочали інформаційну та адвокаційну кампанію «Повернемо назви — повернемо Крим», у межах якої ініціюють повернення населеним пунктам, водним об’єктам, залізничним станціям тимчасово окупованого Криму історичних назв. 

Відео:

Video:

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-